12:14 13.05.2019

Парубій доручив профільному комітету терміново розглянути проекти постанов про скасування голосування за мовний закон

2 хв читати
Парубій доручив профільному комітету терміново розглянути проекти постанов про скасування голосування за мовний закон

Голова Верховної Ради Андрій Парубій доручив Регламентному комітету невідкладно розглянути проекти постанов про скасування голосування за закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", що блокують підписання закону.

"Я звертаюся до Регламентного комітету з проханням невідкладно розглянути всі постанови, які надійшли до апарату Верховної Ради, щоб ми завтра змогли відхилити ці постанови та, відповідно, мати можливість підписати цей історичний закон", - сказав А.Парубій на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту в понеділок.

За словами спікера Верховної Ради, необхідно "чим швидше, тим краще відхилити постанови, які блокують підписання закону".

А.Парубій назвав "рейдерською" спробу заблокувати через суд підписання цього закону.

"Я хочу підкреслити, що широкий громадський резонанс не дозволив цьому сценарію здійснитися", - наголосив спікер парламенту.

Як повідомлялося, 25 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону про українську мову, який передбачає обов'язкове використання державної мови в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних сферах суспільного життя.

Після ухвалення закону було зареєстровано низку проектів постанов про скасування голосування за цю ініціативу.

Пізніше до Окружного адміністративного суду Києва надійшла заява про забезпечення позову від громадської організації "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної" до голови Верховної Ради А.Парубія про заборону підписувати цей закон. Позивач просив суд у порядку забезпечення адміністративного позову заборонити спікеру ВР і будь-якому з окремих народних депутатів і працівників апарату парламенту вчиняти будь-які дії, спрямовані на підписання закону, направлення його на підпис та подальшу офіційну публікацію.

Окружний адмінсуд Києва відмовив у задоволенні цієї заяви.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА