21:15 13.05.2019

В ЄС підкреслюють спільні цінності з країнами "Східного партнерства"

2 хв читати
В ЄС підкреслюють спільні цінності з країнами "Східного партнерства"

Політика проекту "Східного партнерства" заснована на спільних цінностях і нормах, йдеться в документі, прийнятому в понеділок за підсумками зустрічі в Брюсселі глав МЗС країн ЄС, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

"Ця унікальна політика заснована на загальних фундаментальних цінностях і нашій спільній прихильності принципам і нормам міжнародного права, прав людини, включно з правами осіб, які належать до меншин; демократії і верховенства права, відповідальності і здорового управління, включно з боротьбою з корупцією; сталого розвитку та ринкової економіки", - йдеться в поширеному з нагоди цієї наради тексті, який названий "висновками голови".

Раніше джерела в Брюсселі повідомляли, що була спроба узгодити документ, який був би "спільною заявою", однак нібито через жорстку позицію Азербайджану, який наполягав на пункті про його територіальну цілісність, зробити цього не вдалося.

В опублікованому в результаті документі від імені голови зазначається, що зустріч, присвячена 10-річчю "Східного партнерства", стала нагодою підтвердити "незмінну підтримку загальних фундаментальних цінностей і принципів, що лежать в основі "Східного партнерства", і намір сторін просувати їх уперед".

"Це партнерство приносить користь усім нам. Через 10 років після його створення воно виявилося успішним для наших громадян. Цей позитивний досвід дозволяє нам продовжувати роботу разом і в дусі тісного співробітництва, щоб наші суспільства могли повною мірою скористатися всіма перевагами, починаючи від підвищення добробуту і закінчуючи демократією, стабільністю та безпекою, які надає таке партнерство", - йдеться у висновках голови.

Разом з тим, у документі підкреслюється, що "подальші проблеми ще попереду". У ньому сказано, що реформи і реалізація узгоджених зобов'язань "повинні залишатися в центрі уваги в майбутні роки з метою збереження і підтримання позитивного впливу і подальшого успіху партнерства при повній повазі його цінностей і принципів".

І в цьому контексті, вказується у висновках, важливу роль відіграють громадянське суспільство, правозахисники, представники незалежних ЗМІ.

Документ закінчується закликом продемонструвати "загальну рішучість розробити порядок денний "Східного партнерства" на період після 2020 року, щоб ми разом залишались сильніше".

Увечері в понеділок голова Європейської ради Дональд Туск дає урочисту вечерю з нагоди 10-річчя "Східного партнерства" для керівників країн цього проекту.

На вівторок у Брюсселі запланована конференція високого рівня, присвячена 10-й річниці "Східного партнерства".

Установче засідання на вищому рівні відбулось 7 травня 2009 року в Празі, де було ухвалено спільну декларацію щодо "Східного партнерства" і відбулось його офіційне заснування.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кандидат в нардепи в 194 окрузі Кухарчук відкидає звинувачення "Слуги народу", вимагає від політсили спростувати "фейк"

Українська делегація закликає депутатів ЄП зберегти санкції проти Росії

Зеленський: Путін запропонував обмін всіх на всіх, я - з радістю, тільки спочатку потрібно уточнити списки

Зеленський: Західні партнери були проти мого дзвінка Путіну, але це питання України та її громадян, і я не розумію, який тут зв'язок із санкціями

Зеркаль: Продовження арешту для українських моряків - це черговий постріл Росії собі в ногу

Зеленський: Після наступної зустрічі радників лідерів країн "нормандського формату" намагатимуться зустрітися вже самі чотири лідери

Зеленський ще не визначився з питання проведення позачергових місцевих виборів

Зеленський вніс до ВР новий законопроект про відповідальність за незаконне збагачення

Мей назвала "цинічною вигадкою" слова Путіна про застарілу ліберальну ідею

Держвиконавець заарештував кошти "Євросолідарності" сумою понад 4 тис. грн через борг перед Портновим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА