Інтерфакс-Україна
21:28 13.05.2019

Могеріні пояснила, чому у висновках зустрічі країн "Східного партнерства" не йдеться про вступ до ЄС

3 хв читати
Могеріні пояснила, чому у висновках зустрічі країн "Східного партнерства" не йдеться про вступ до ЄС

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні пояснила святковою тональністю відсутність в опублікованих у понеділок "висновках голови" міністерської зустрічі з нагоди 10-річчя "Східного партнерства" тези про прагнення країн цього проекту вступити в ЄС.

"Йдеться про річницю, свято, в ході якого ми відзначаємо весь накопичений прогрес протягом цих останніх років. Тому ми більше сконцентрувалися на тому, що вже було досягнуто, на значенні партнерства, яким воно бачиться громадянам. Більше - на майбутні перспективи", - заявила високий представник ЄС із закордонних справ на прес-конференції в Брюсселі.

Так вона відповіла на питання про те, що в заключному документі, який підкреслює важливість "Східного партнерства" для ЄС і для країн цього проекту, не йдеться про європейську перспективу "східних партнерів".

У бельгійській столиці пройшла зустріч 28 глав держав і урядів країн ЄС і шести керівників країн програми "Східне партнерство" - Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

При цьому Ф.Могеріні нагадала про програмний документ "Східного партнерства" "20 результатів до 2020 року" та закликала докласти зусиль для досягнення поставлених цілей.

"Подальші перспективи, звичайно, будуть згадані. Але пізніше. Під час наступних (інституціональних - ІФ) циклів", - пообіцяла глава європейської дипломатії.

Вона закликала не дивуватися відсутності у висновках посилань на цей аспект і не сприймати його як похмуру ознаку. Високий представник ЄС пояснила, що три "східних партнера" пов'язані з ЄС угодами про асоціацію, а три інших не мають таких угод.

"Потрібно було вибрати підхід, який поважає їх усіх", - зазначила Ф.Могеріні.

За її словами, текст угоди про асоціацію - одне, а заява від імені всіх шести партнерів - інше, так як треба враховувати різні статуси цих країн. ЄС виходив з поваги до всіх членів проекту. Диверсифікований підхід до них у залежності від їх очікувань - це позиція Євросоюзу, сказала глава дипломатії ЄС, пояснюючи тональність заяви.

"Але це не означає, що ми не могли б піти далі стосовно деяких з них. Утім, це вже робиться щодо тих, хто пов'язаний з ЄС угодами про асоціацію" - уклала Ф.Могеріні.

В опублікованому за підсумками міністерської зустрічі документі від імені голови зазначається, що зустріч, присвячена 10-річчю "Східного партнерства" - момент, щоб підтвердити "незмінну підтримку загальних фундаментальних цінностей і принципів, котрі лежать в основі "Східного партнерства", і наміри сторін просувати їх уперед".

"Це партнерство приносить користь усім нам. Через 10 років після його створення воно виявилося успішним для наших громадян. Цей позитивний досвід дозволяє нам продовжувати спільну роботу в дусі тісного співробітництва, щоб наші суспільства могли повною мірою скористатися всіма перевагами, починаючи від підвищення добробуту і закінчуючи демократією, стабільністю та безпекою, які дає таке партнерство", - йдеться у висновках голови.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА