21:28 13.05.2019

Могеріні пояснила, чому у висновках зустрічі країн "Східного партнерства" не йдеться про вступ до ЄС

3 хв читати
Могеріні пояснила, чому у висновках зустрічі країн "Східного партнерства" не йдеться про вступ до ЄС

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні пояснила святковою тональністю відсутність в опублікованих у понеділок "висновках голови" міністерської зустрічі з нагоди 10-річчя "Східного партнерства" тези про прагнення країн цього проекту вступити в ЄС.

"Йдеться про річницю, свято, в ході якого ми відзначаємо весь накопичений прогрес протягом цих останніх років. Тому ми більше сконцентрувалися на тому, що вже було досягнуто, на значенні партнерства, яким воно бачиться громадянам. Більше - на майбутні перспективи", - заявила високий представник ЄС із закордонних справ на прес-конференції в Брюсселі.

Так вона відповіла на питання про те, що в заключному документі, який підкреслює важливість "Східного партнерства" для ЄС і для країн цього проекту, не йдеться про європейську перспективу "східних партнерів".

У бельгійській столиці пройшла зустріч 28 глав держав і урядів країн ЄС і шести керівників країн програми "Східне партнерство" - Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

При цьому Ф.Могеріні нагадала про програмний документ "Східного партнерства" "20 результатів до 2020 року" та закликала докласти зусиль для досягнення поставлених цілей.

"Подальші перспективи, звичайно, будуть згадані. Але пізніше. Під час наступних (інституціональних - ІФ) циклів", - пообіцяла глава європейської дипломатії.

Вона закликала не дивуватися відсутності у висновках посилань на цей аспект і не сприймати його як похмуру ознаку. Високий представник ЄС пояснила, що три "східних партнера" пов'язані з ЄС угодами про асоціацію, а три інших не мають таких угод.

"Потрібно було вибрати підхід, який поважає їх усіх", - зазначила Ф.Могеріні.

За її словами, текст угоди про асоціацію - одне, а заява від імені всіх шести партнерів - інше, так як треба враховувати різні статуси цих країн. ЄС виходив з поваги до всіх членів проекту. Диверсифікований підхід до них у залежності від їх очікувань - це позиція Євросоюзу, сказала глава дипломатії ЄС, пояснюючи тональність заяви.

"Але це не означає, що ми не могли б піти далі стосовно деяких з них. Утім, це вже робиться щодо тих, хто пов'язаний з ЄС угодами про асоціацію" - уклала Ф.Могеріні.

В опублікованому за підсумками міністерської зустрічі документі від імені голови зазначається, що зустріч, присвячена 10-річчю "Східного партнерства" - момент, щоб підтвердити "незмінну підтримку загальних фундаментальних цінностей і принципів, котрі лежать в основі "Східного партнерства", і наміри сторін просувати їх уперед".

"Це партнерство приносить користь усім нам. Через 10 років після його створення воно виявилося успішним для наших громадян. Цей позитивний досвід дозволяє нам продовжувати спільну роботу в дусі тісного співробітництва, щоб наші суспільства могли повною мірою скористатися всіма перевагами, починаючи від підвищення добробуту і закінчуючи демократією, стабільністю та безпекою, які дає таке партнерство", - йдеться у висновках голови.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Партія "Голос" покладається на фінансову підтримку заможних людей, але не олігархів - Вакарчук

Суд у США підтримав вимогу конгресменів про надання податкових декларацій Трампа

Зеленський обговорив із президентом Угорщини Адером співпрацю двох країн у продовженні міжнародного тиску на РФ

Рада після припинення своїх повноважень продовжує приймати закони до прийняття присяги новим скликанням парламенту

Курц вирішив звільнити главу МВС Австрії

"Свобода" сподівається на термінове ухвалення закону про вибори до ВР за відкритими списками

Партія "Наш край" спростувала участь у політичному проекті Труханова і Кернеса

Кернес: Ми з Трухановим поведемо партію до ВР, але залишимося мерами

У рішенні Гройсмана про відставку перемогли емоції та політичний розрахунок, вважає віце-прем'єр Кириленко

Майже 50 нардепів-мажоритарників, Труханов, Кернес і деякі інші мери домовилися об'єднатися в спільну партію на виборах до ВР - Хомутиннік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА