21:28 13.05.2019

Могеріні пояснила, чому у висновках зустрічі країн "Східного партнерства" не йдеться про вступ до ЄС

3 хв читати
Могеріні пояснила, чому у висновках зустрічі країн "Східного партнерства" не йдеться про вступ до ЄС

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні пояснила святковою тональністю відсутність в опублікованих у понеділок "висновках голови" міністерської зустрічі з нагоди 10-річчя "Східного партнерства" тези про прагнення країн цього проекту вступити в ЄС.

"Йдеться про річницю, свято, в ході якого ми відзначаємо весь накопичений прогрес протягом цих останніх років. Тому ми більше сконцентрувалися на тому, що вже було досягнуто, на значенні партнерства, яким воно бачиться громадянам. Більше - на майбутні перспективи", - заявила високий представник ЄС із закордонних справ на прес-конференції в Брюсселі.

Так вона відповіла на питання про те, що в заключному документі, який підкреслює важливість "Східного партнерства" для ЄС і для країн цього проекту, не йдеться про європейську перспективу "східних партнерів".

У бельгійській столиці пройшла зустріч 28 глав держав і урядів країн ЄС і шести керівників країн програми "Східне партнерство" - Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

При цьому Ф.Могеріні нагадала про програмний документ "Східного партнерства" "20 результатів до 2020 року" та закликала докласти зусиль для досягнення поставлених цілей.

"Подальші перспективи, звичайно, будуть згадані. Але пізніше. Під час наступних (інституціональних - ІФ) циклів", - пообіцяла глава європейської дипломатії.

Вона закликала не дивуватися відсутності у висновках посилань на цей аспект і не сприймати його як похмуру ознаку. Високий представник ЄС пояснила, що три "східних партнера" пов'язані з ЄС угодами про асоціацію, а три інших не мають таких угод.

"Потрібно було вибрати підхід, який поважає їх усіх", - зазначила Ф.Могеріні.

За її словами, текст угоди про асоціацію - одне, а заява від імені всіх шести партнерів - інше, так як треба враховувати різні статуси цих країн. ЄС виходив з поваги до всіх членів проекту. Диверсифікований підхід до них у залежності від їх очікувань - це позиція Євросоюзу, сказала глава дипломатії ЄС, пояснюючи тональність заяви.

"Але це не означає, що ми не могли б піти далі стосовно деяких з них. Утім, це вже робиться щодо тих, хто пов'язаний з ЄС угодами про асоціацію" - уклала Ф.Могеріні.

В опублікованому за підсумками міністерської зустрічі документі від імені голови зазначається, що зустріч, присвячена 10-річчю "Східного партнерства" - момент, щоб підтвердити "незмінну підтримку загальних фундаментальних цінностей і принципів, котрі лежать в основі "Східного партнерства", і наміри сторін просувати їх уперед".

"Це партнерство приносить користь усім нам. Через 10 років після його створення воно виявилося успішним для наших громадян. Цей позитивний досвід дозволяє нам продовжувати спільну роботу в дусі тісного співробітництва, щоб наші суспільства могли повною мірою скористатися всіма перевагами, починаючи від підвищення добробуту і закінчуючи демократією, стабільністю та безпекою, які дає таке партнерство", - йдеться у висновках голови.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кандидат в нардепи в 194 окрузі Кухарчук відкидає звинувачення "Слуги народу", вимагає від політсили спростувати "фейк"

Українська делегація закликає депутатів ЄП зберегти санкції проти Росії

Зеленський: Путін запропонував обмін всіх на всіх, я - з радістю, тільки спочатку потрібно уточнити списки

Зеленський: Західні партнери були проти мого дзвінка Путіну, але це питання України та її громадян, і я не розумію, який тут зв'язок із санкціями

Зеркаль: Продовження арешту для українських моряків - це черговий постріл Росії собі в ногу

Зеленський: Після наступної зустрічі радників лідерів країн "нормандського формату" намагатимуться зустрітися вже самі чотири лідери

Зеленський ще не визначився з питання проведення позачергових місцевих виборів

Зеленський вніс до ВР новий законопроект про відповідальність за незаконне збагачення

Мей назвала "цинічною вигадкою" слова Путіна про застарілу ліберальну ідею

Держвиконавець заарештував кошти "Євросолідарності" сумою понад 4 тис. грн через борг перед Портновим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА