Інтерфакс-Україна
19:33 15.05.2019

Вашингтон поки вивчає доцільність продовження СНО

2 хв читати
Вашингтон поки вивчає доцільність продовження СНО

США ще не прийняли рішення з питання продовження СНО (Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь СРСР-США, підписаний 31 липня 1991 р. в Москві в ході зустрічі на вищому рівні президентів СРСР і США Михайла Горбачова і Джорджа Буша, набув чинності 5 грудня 1994 р.- ІФ) і визначають, чи був би доцільним такий крок, заявила в середу заступник держсекретаря США Андреа Томпсон, яка курирує цю тему.

"Адміністрація не прийняла рішення про можливе продовження СНО", - сказала вона на слуханнях у сенаті.

"Наша адміністрація вивчає, чи відповідає це (продовження угоди - ІФ) нашим національним інтересам", - додала Томпсон.

Вона додала, що з цього питання проводяться консультації з конгресом США.

Говорячи про договір СНО, заступник держсекретаря пояснила, що на даному етапі "ми імплементуємо його і стежимо за тим, щоб це робила і Росія".

Пізніше Томпсон поставили запитання про те, чи обговорювали США з РФ нові російські озброєння - міжконтинентальну балістичну ракету "Сармат", ракетний комплекс "Авангард", гіперзвукові ракети, ядерний підводний човен-безпілотник - і те, як їх характеристики співвідносяться з вимогами СНО.

"Дві системи - "Авангард" і "Сармат" - вважаються такими, що підпадають під умови (СНО - ІФ), і ми порушували цю тему в консультаціях з нашими російськими колегами на рівні технічних експертів. Три інших (російських бойових - ІФ) системи по суті могли б вважатися новими типами ... і ми піднімали це питання теж, і ми продовжимо робити це в ході нашої взаємодії з росіянами", - сказала вона.

Томпсон нагадала, що багато угод про контроль над озброєннями перестали відповідати вимогам часу через розвиток технологій, і США необхідно продовжувати дискусії з Росією з питання озброєнь.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА