09:56 16.05.2019

Трамп підписав указ про захист інформаційних технологій США

3 хв читати
Трамп підписав указ про захист інформаційних технологій США

 Президент США Дональд Трамп підписав указ "Про гарантування безпеки постачань інформаційно-комунікаційних технологій і послуг", який дасть змогу його адміністрації блокувати іноземні технологічні компанії від ведення бізнесу в США, якщо вони загрожують національній безпеці.

"Я, Дональд Дж.Трамп, президент Сполучених Штатів Америки, вважаю, що іноземні противники все частіше створюють і використовують уразливості в інформаційно-комунікаційних технологіях і послугах, які зберігають і передають величезну кількість конфіденційної інформації, полегшують цифрову економіку та підтримують критичну інфраструктуру й життєво важливі аварійні служби, щоб здійснювати шкідливі кібердії, включаючи економічне та промислове шпигунство проти Сполучених Штатів і їхнього народу", - йдеться в указі.

Згідно з ним, "необмежене придбання або використання" США інформаційно-комунікаційних технологій або послуг, "спроектованих, розроблених, виготовлених або наданих особами, які належать іноземним противникам, контрольовані ними або перебувають під їхньою юрисдикцією або керівництвом, збільшує здатність іноземних супротивників створювати і використовувати уразливості в інформаційно-комунікаційних технологіях або послуги з потенційно катастрофічними наслідками і тим самим являє собою загрозу безпеці".

"Для боротьби з цією загрозою необхідні додаткові заходи щодо захисту безпеки, цілісності та надійності інформаційно-комунікаційних технологій і послуг, що надаються і використовуються у Сполучених Штатах. У світлі цих висновків я оголошую надзвичайний стан у країні з огляду на цю загрозу", - йдеться в документі.

Міністерству торгівлі доручено забороняти угоди, які створюють неприйнятний ризик для національної безпеки США або безпеки жителів США.

"Цей виконавчий указ зачіпає загрозу, створювану іноземними противниками для ланцюжка постачань інформаційно-комунікаційних технологій і послуг у країні. Під керівництвом президента Трампа американці зможуть довіряти тому, що наші дані та інфраструктура в безпеці", - йдеться в заяві міністра торгівлі Вілбура Росса.

Комітет з розвідки та міністерство внутрішньої безпеки відповідатимуть за оцінку загроз із боку іноземних компаній для технологічного сектора США.

При цьому в наказі не названо конкретні країни або компанії, але раніше адміністрація запустила глобальну кампанію, щоб не дозволити китайській Huawei допомагати союзникам США в розробці бездротових інфраструктур наступного покоління.

Високопоставлений чиновник адміністрації на зустрічі з журналістами ухилився від запитання про те, чи призначений указ президента для китайських телекомунікаційних компаній, таких як Huawei.

"Указ підписано без стосунку до конкретних компаній або країн", - сказав він.

"Міністерству торгівлі буде потрібно 150 днів на написання правил відповідно до цього указу. Вони стосуватимуться будь-яких транзакцій, розпочатих, продовжених або завершених після дати виходу указу", - додав високопоставлений чиновник адміністрації.

Трамп розглядав можливість підписання такого роду указу протягом минулого року.

За словами високопоставленого чиновника адміністрації, підписання указу відбулося саме зараз, тому що "документ недавно був готовий для президентського підпису, і так вийшло, що наразі саме той час".

У свою чергу голова Комітету зв'язку США Аджит Пай схвалив цей крок.

"З огляду на загрози, які становлять обладнання та послуги деяких іноземних компаній, це значний крок до гарантування безпеки американських мереж", - йдеться в його заяві.

"Коли йдеться про нашу національну безпеку, ми не можемо дозволити собі ухвалювати ризиковані рішення і сподіватися на краще. Ми повинні мати чітке уявлення про загрози, з якими ми стикаємося, і бути готові зробити все необхідне для протидії цим загрозам. Саме це і робить сьогоднішній указ", - випливає з повідомлення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Парубій сподівається на розгляд усіх правок до Виборчого кодексу на поточному тижні

Зеленський прибув до Берліна, де обговорить із Меркель питання війни на Донбасі та нові економічні перспективи

Борис Джонсон висловився проти чергового відтермінування Brexit

Зеленський і голова Сенату Франції обговорили можливість створення "комісії діалогу" за участю парламентаріїв двох країн

Україна попередила ЄС про можливість газової кризи через невпевненість у новому транзитному договорі з РФ

Тимошенко обвинуватила Гройсмана в корупції

Зеленський розповів, що скаже Путіну під час можливої зустрічі

Зеленський: Ми не готові до діалогу із сепаратистами, ми готові працювати в Мінському форматі

Зеленський не вбачає підстав для повернення делегації РФ у ПАРЄ

Макрон: Ми хочемо уникнути повного виходу РФ із Ради Європи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА