11:28 17.05.2019

"Народний фронт" заявив про вихід із коаліції, ініціює створення нової більшості

3 хв читати
"Народний фронт" заявив про вихід із коаліції, ініціює створення нової більшості

Лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак із трибуни Верховної Ради заявив про вихід із парламентської коаліції та висловився за створення нової більшості.

"Ми заявляємо про вихід із діючої коаліції, припинення її діяльності 17 травня 2019 року і про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним", - сказав він на пленарному засіданні парламенту в п'ятницю.

Голова фракції закликав негайно розпочати консультації про підготовку нової коаліційної угоди з новим планом дій.

Бурбак заявив, що нові обставини в українській політиці потребують максимальної консолідації державницьких сил у парламенті.

"Новий президент. Новий порядок денний. Нова коаліція", - сказав політик.

У свою чергу голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції "Європейська Україна" у Верховній Раді VIII скликання та закликав розпочати консультації щодо створення нової більшості.

Згідно з Конституцією України, коаліція депутатських фракцій формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання Верховної Ради, що проводиться після чергових або позачергових виборів, або протягом одного місяця з дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України.

При цьому "засади формування, організації діяльності та припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України визначаються Конституцією України та регламентом Верховної Ради України".

Президент України має право розпустити парламент, якщо коаліцію депутатських фракцій не було сформовано протягом одного місяця.

Термін "коаліція депутатських фракцій" було вилучено з регламенту в 2010 році. Отже, оголошення про припинення функціонування коаліції регламентом також не передбачено.

Низка політичних сил вважає, що коаліція депутатських фракцій де-факто не існує в парламенті з 18 лютого 2016 року, коли про вихід з неї оголосили "Самопоміч" та "Батьківщина", а президент отримав право розпуску парламенту ще в березні 2016 року.

Крім того, Окружний адміністративний суд Києва 28 лютого 2019 року ухвалив рішення за позовом народного депутата (позафракційного) Андрія Деркача, згідно з яким суд висунув вимогу до Верховної Ради надати поіменний список депутатів, що входять до парламентської коаліції. ВР мала надати суду цю інформацію до 12 березня.

Згідно з Конституцією, президент не може розпускати парламент протягом останніх шести місяців терміну повноважень Верховної Ради. Повноваження діючого складу Верховної Ради припиняються в день відкриття засідань наступного скликання.

Чергові вибори мають відбутися в Україні 27 жовтня 2019 року. Точну дату першого засідання Верховної Ради наступного скликання визначити неможливо, проте, згідно з календарним планом виборів, воно може відбутися до середини грудня.

Згідно з іншою точкою зору, оскільки Верховну Раду обирають на п’ять років, повноваження депутатів завершуються через п’ять років після складання ними присяги, тобто 27 листопада 2019 року.

Отже, існують різночитання щодо кінцевої дати видання президен

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський розповів, що скаже Путіну під час можливої зустрічі

Зеленський: Ми не готові до діалогу із сепаратистами, ми готові працювати в Мінському форматі

Зеленський не вбачає підстав для повернення делегації РФ у ПАРЄ

Макрон: Ми хочемо уникнути повного виходу РФ із Ради Європи

Зеленський: Усіх ув'язнених та полонених українців має бути звільнено, РФ також має виконати рішення міжнародного суду стосовно 24 моряків

Зеленський просить зберегти санкційний тиск на РФ

Макрон: Франція готова підтримати намір Зеленського відновити мир на Донбасі та вести переговори з РФ

Новий прем'єр Молдови пообіцяла очистити прогнилу систему держвлади

Геращенко закликала "усіх партнерів по демократичному табору" до коректності

Зеленський переконаний, що розпустив ВР законно і за запитом суспільства, не має наміру впливати на КС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА