Інтерфакс-Україна
20:59 21.05.2019

Політолог бачить низку процедурних і правових проблем для ухвалення нового виборчого закону

2 хв читати
Політолог бачить низку процедурних і правових проблем для ухвалення нового виборчого закону

Зміну закону про вибори народних депутатів, до чого закликає парламент президент України Володимир Зеленський і для чого він ініціював скликання позачергового засідання, проблематично реалізувати процедурно через невизначеність базового законопроекту, вважає політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Залишається також, за його словами, питання правомірності з юридичного боку змін виборчого законодавства після дострокового розпуску парламенту президентом.

"Є проблема, яка стосується змін до виборчого законодавства - в процедурному і правовому ключі", - сказав політолог у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок. За словами Фесенка, процедурно проблема полягає в тому, що поки що немає визначеності, на основі якого законопроекту це буде зроблено.

"Чи використовуватимуть один із законопроектів, які вже існують або це буде новий, але, наскільки я розумію, за процедурою треба спочатку розглянути раніше подані законопроекти", - сказав співрозмовник агентства.

Він додав: "Одна справа - змінити норму про бар'єр, інша – змінити виборчу систему".

Правова проблема, на думку політолога, полягає в тому, чи можна вносити зміни до виборчого законодавства після указу про розпуск парламенту. "Є компромісна точка зору, що нібито можна до того моменту, як указ буде опубліковано в офіційних виданнях", - сказав Фесенко.

Що стосується дати виборів, то, за словами політолога, вона прогнозована - в законі прописано, що вибори необхідно провести протягом 60 днів із моменту розпуску. "З 21 числом якраз два місяці. Думаю, що технічно й організаційно ЦВК встигатиме, а для інших учасників виборчого процесу є якийсь час організаційно підготуватися", - додав він.

При цьому Фесенко зазначив, що перевагу отримають "діючі гравці", у кого вже є штаби, партійні структури, тобто учасники президентських виборів, а за "мажоритаркою" перевага буде у нинішніх депутатів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА