20:59 21.05.2019

Політолог бачить низку процедурних і правових проблем для ухвалення нового виборчого закону

2 хв читати
Політолог бачить низку процедурних і правових проблем для ухвалення нового виборчого закону

Зміну закону про вибори народних депутатів, до чого закликає парламент президент України Володимир Зеленський і для чого він ініціював скликання позачергового засідання, проблематично реалізувати процедурно через невизначеність базового законопроекту, вважає політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Залишається також, за його словами, питання правомірності з юридичного боку змін виборчого законодавства після дострокового розпуску парламенту президентом.

"Є проблема, яка стосується змін до виборчого законодавства - в процедурному і правовому ключі", - сказав політолог у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок. За словами Фесенка, процедурно проблема полягає в тому, що поки що немає визначеності, на основі якого законопроекту це буде зроблено.

"Чи використовуватимуть один із законопроектів, які вже існують або це буде новий, але, наскільки я розумію, за процедурою треба спочатку розглянути раніше подані законопроекти", - сказав співрозмовник агентства.

Він додав: "Одна справа - змінити норму про бар'єр, інша – змінити виборчу систему".

Правова проблема, на думку політолога, полягає в тому, чи можна вносити зміни до виборчого законодавства після указу про розпуск парламенту. "Є компромісна точка зору, що нібито можна до того моменту, як указ буде опубліковано в офіційних виданнях", - сказав Фесенко.

Що стосується дати виборів, то, за словами політолога, вона прогнозована - в законі прописано, що вибори необхідно провести протягом 60 днів із моменту розпуску. "З 21 числом якраз два місяці. Думаю, що технічно й організаційно ЦВК встигатиме, а для інших учасників виборчого процесу є якийсь час організаційно підготуватися", - додав він.

При цьому Фесенко зазначив, що перевагу отримають "діючі гравці", у кого вже є штаби, партійні структури, тобто учасники президентських виборів, а за "мажоритаркою" перевага буде у нинішніх депутатів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА