Інтерфакс-Україна
19:18 23.05.2019

Нефьодов заявляє, що чинний закон про держзакупівлі дозволяє вчасно провести закупівлі для позачергових виборів Ради

3 хв читати
Нефьодов заявляє, що чинний закон про держзакупівлі дозволяє вчасно провести закупівлі для позачергових виборів Ради

Чинний закон про держзакупівлі дозволяє вчасно провести закупівлі, необхідні для підготовки та проведення позачергових виборів Верховної Ради, і немає підстав змінювати законодавство, повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) Максим Нефьодов.

"Закупівлі ЦВК - досить традиційні. У ЦВК є кілька великих закупівель, які робляться на центральному рівні, - це, насамперед, бюлетені, які треба надрукувати і доставити на ділянки. Тут закупівлі як такі навіть не проводяться, тому що це документи суворої звітності з захистом і водяними знаками. Їх друкує поліграфкомбінат "Україна". А далі проводиться велика кількість дрібних закупівель конкретних окружних виборчих комісій: хтось купує папір, хтось - урну, комусь може треба заплатити за інтернет або за якесь розвезення - все це дрібні закупівлі, проведення яких займає кілька днів і якоїсь проблеми воно не становить", - сказав Нефьодов журналістам в ефірі телеканалу "112.Украіна" після проведення консультацій в адміністрації президента України в четвер.

Він підкреслив, що чинне законодавство про держзакупівлі дозволяє своєчасно проводити закупівлі для потреб підготовки та проведення виборів, що вже було продемонстровано в ході підготовки до президентських виборів навесні цього року. Закон про держзакупівлі передбачає вибори, і його не потрібно змінювати під кожні вибори.

"Мені невідомі будь-які причини, які можуть не дозволити ЦВК провести закупівлі вчасно. Якщо є щось, про що я не знаю, - звичайно, ми готові до співпраці і знайдемо рішення", - додав Нефьодов.

Раніше цього дня глава Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила, що ЦВК не встигне підготуватись до позачергових виборів до Верховної Ради за чинною системою закупівель. "За чинною - ні", - сказала вона на брифінгу.

Сліпачук також поскаржилась, що заява першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова про виборчі закупівлі не відповідає дійсності.

"Не дивлячись на ті приклади, які наводив нам Максим Нефьодов, порівнюючи закупівлі для виборчого процесу і для цирків, які подорожують Україною, - це не одне і те саме", - сказала вона.

Глава ЦВК підкреслила, що діючі норми не дозволяють здійснити всі закупівлі, особливо в двомісячний період кампанії.

"Я очікую і від президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів негайного ухвалення відповідних рішень, які дозволять провести позачергові вибори депутатів 21 липня 2019 року відповідно до законів України", - констатувала вона.

Як повідомлялося, 22 травня народні депутати відмовились включити до порядку денного позачергового засідання Верховної Ради два законопроекти про внесення змін до закону про вибори народних депутатів президентський (№10319) і альтернативний (№10319-1), а також законопроект "Про внесення змін до закону України "Про державні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу "(№10317).

Позачергові парламентські вибори призначені на 21 липня.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА