Інтерфакс-Україна
20:05 23.05.2019

Зеленський звільнить Богдана, якщо КС ухвалить рішення про конституційність закону про люстрацію в цій частині

2 хв читати
Зеленський звільнить Богдана, якщо КС ухвалить рішення про конституційність закону про люстрацію в цій частині

Президент України Володимир Зеленський звільнить Андрія Богдана з посади глави Адміністрації президента, якщо Конституційний Суд України ухвалить рішення про відповідність Конституції певних положень закону "Про очищення влади" (т. зв. закон про люстрацію), зазначає заступник глави АП Руслан Рябошапка.

"Як тільки Конституційний Суд винесе рішення, що закон про люстрацію в цій частині відповідає Конституції, з цього дня президент звільнить Богдана як людину, котра повинна проходити через процедуру очищення влади", - сказав він журналістам у четвер біля будівлі АП.

Рябошапка зазначив, що президент не може застосовувати закон, який суперечить принципу верховенства права, і, на думку заступника глави АП, не відповідає Конституції.

Раніше цього дня заступник міністра юстиції України Сергій Петухов повідомив, що Мін'юст запитав в Адміністрації президента України інформацію щодо проведення люстраційної перевірки новопризначених керівників АП. Він пояснив, що за проведення люстраційної перевірки відповідає суб'єкт призначення, і в разі виявлення факту застосування заборон, передбачених законом, повинен звільнити таку особу і відправити це рішення до Міністерства юстиції.

Як повідомлялося, 22 травня заступник міністра юстиції Сергій Петухов заявив, що на посаду глави Адміністрації президента України не можна призначати люстрованих чиновників.

У свою чергу новопризначений глава Адміністрації президента України Андрій Богдан наголосив, що несправедливо потрапив під дію закону про очищення влади (люстрацію), а президент Зеленський не порушив закону його призначенням.

Богдан з 2007 по 2010 рік працював заступником міністра юстиції України, потім заступником міністра Кабінету Міністрів (2010-2011) і урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики (2013-2014).

Раніше, 14 травня 2019 року, Конституційний Суд України відклав розгляд закону "Про очищення влади",

Як повідомлялося, 2015 року з поданнями про конституційність закону "Про очищення влади" до КС звернулися Верховний Суд України з двома поданнями і 47 народних депутатів. Усі три подання об'єднані в одне конституційне провадження.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

Блокування звернення до США мало критичні наслідки для України - Порошенко

Умєров очолить делегацію для перемовин з російською стороною - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА