09:45 24.05.2019

В Україні розпочався виборчий процес позачергових виборів до ВР у липні

4 хв читати
В Україні розпочався виборчий процес позачергових виборів до ВР у липні

 У п'ятницю, 24 травня, починається виборчий процес позачергових виборів у Раду, призначених на 21 липня 2019 року.

Як повідомлялося, згідно зі ст.16 Закону про вибори народних депутатів України, виборчий процес позачергових виборів починається наступного дня після опублікування указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів. Указ президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року в четвер, 23 травня, опубліковано в урядовому виданні "Урядовий кур'єр".

Як раніше заявила глава Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук, для початку кампанії не потрібно будь-якого рішення ЦВК.

Т. Сліпачук також заявила, що оскарження указу президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року не впливатиме на виборчий процес.

Як повідомлялося, громадська організація "Спільна справа" подала скаргу до Верховного суду щодо указу Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року. У Верховному суді зареєстрували позов і повідомили, що протягом 5 днів суддя визначить наступні дії. У ВС також зареєстрували ще одну скаргу на цей указ.

У Раді також відбувається збір підписів (необхідно 45 підписів) під зверненням до Конституційного суду про незаконність указу президента про достроковий розпуск Ради і призначення виборів.

У той же час Сліпачук сказала, що ЦВК не встигне підготуватись до позачергових виборів у Верховну Раду за чинною системою закупівель. Однак заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов запевнив, що ніяких проблем не виникне

Згідно ст.107 Закону про вибори народних депутатів України, що пропонує особливості підготовки і проведення позачергових виборів народних депутатів, висування кандидатів у депутати починається наступного дня після публікації указу президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів, і закінчується за сорок днів до дня голосування (11 червня).

Подання документів до ЦВК для реєстрації кандидатів у депутати починається наступного дня після публікації указу президента або рішення ЦВК і закінчується за 30 днів до дня голосування (21 червня). Реєстрація кандидатів у депутати закінчується за 25 днів до дня голосування (26 червня).

При проведенні повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидатами в депутати не подається.

ЦВК не пізніше, ніж на другий день після початку виборчого процесу, публікує перелік одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж та центрів у ЗМІ, але не пізніше, ніж за 40 днів до дня виборів (11 червня), оприлюднить на своєму офіційному сайті інформацію про їх інформаційне забезпечення.

Згідно ст.107 закону про парламентські вибори, не пізніше, ніж за 19 днів (2 липня) до дня голосування повинні бути утворені спеціальні виборчі дільниці. Окружні виборчі комісії утворюються не пізніше, ніж за 50 днів до дня голосування (1 червня) за поданнями, які подаються в ЦВК не пізніше, ніж за 53 дні до дня голосування (29 травня). Дільничні виборчі комісії утворюються не пізніше, ніж за 15 днів до дня голосування (6 липня).

Органи ведення Державного реєстру виборців передають по одному попередньому списку виборців відповідним дільничним виборчим комісіям не пізніше ніж за 11 днів до дня голосування (10 липня). На спеціальних виборчих дільницях списки виборців складаються не пізніше ніж за 7 днів до дня голосування (14 липня). Попередні списки виборців передаються дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніше, ніж за 10 днів до дня голосування (11 липня).

Іменне запрошення направляється або доставляється іншим способом дільничною виборчою комісією кожному виборцю не пізніше, ніж за 10 днів до дня голосування (11 липня).

Громадські організації, в статутній діяльності яких значаться питання виборчого процесу, не пізніш як за 50 днів до дня голосування (11 червня) можуть звернутися в ЦВК з клопотанням про дозвіл бути офіційним спостерігачем під час виборів. Невідкладно після завершення розгляду цих клопотань ЦВК офіційно публікує перелік громадських організацій, яким надано такий дозвіл.

Форма, колір і текст виборчого бюлетеня для голосування затверджуються ЦВК не пізніше, ніж за 24 дні до дня голосування (27 червня).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський розповів, що скаже Путіну під час можливої зустрічі

Зеленський: Ми не готові до діалогу із сепаратистами, ми готові працювати в Мінському форматі

Зеленський не вбачає підстав для повернення делегації РФ у ПАРЄ

Макрон: Ми хочемо уникнути повного виходу РФ із Ради Європи

Зеленський: Усіх ув'язнених та полонених українців має бути звільнено, РФ також має виконати рішення міжнародного суду стосовно 24 моряків

Зеленський просить зберегти санкційний тиск на РФ

Макрон: Франція готова підтримати намір Зеленського відновити мир на Донбасі та вести переговори з РФ

Новий прем'єр Молдови пообіцяла очистити прогнилу систему держвлади

Зеленський у Парижі: Україна - це не лише агросектор, шахти і металургія, це ще й IT-індустрія

В ЄС, як і раніше, занепокоєні ситуацією в районі Чорного моря і не мають наміру визнавати анексію Криму Москвою

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА