Інтерфакс-Україна
15:27 25.05.2019

Виконання РФ рішення Трибуналу ООН про звільнення українських моряків може стати першим сигналом про готовність припинити конфлікт з Україною

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що виконання Росією наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права про звільнення захоплених українських моряків і кораблів може стати сигналом від російського керівництва про готовність до припинення конфлікту з Україною.

"Виконання РФ наказу Міжнародного трибуналу ООН про звільнення захоплених українських моряків і кораблів може стати першим сигналом із боку російського керівництва про реальну готовність до припинення конфлікту з Україною", - написав глава держави на своїй сторінці у Фейсбуці в суботу.

На його переконання, таким чином Росія може зробити крок "до розблокування переговорів і вирішення створених нею проблем цивілізованим способом".

"Подивимося, який шлях виберуть у Кремлі. Але ми дуже чекаємо на наших хлопців удома!" – підсумував Зеленський.

Як повідомлялося, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир "Яни Капу" та малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" ВМС ЗСУ, що прямували з Одеси до Маріуполя. Було затримано та заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора "Лефортово", крім того, трьох поранених під час обстрілу росіянами українських моряків було переведено до лікарні СІЗО "Матроська тиша".

Усі моряки заявили слідству, що є військовополоненими.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу та пред'явила усім полоненим українським морякам обвинувачення в "незаконному перетині кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи із погрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

16 квітня 2019 року Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо тимчасових заходів щодо Росії для звільнення українських моряків і судів.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що відповідно до Конвенції ООН з морського права військово-морські судна та їх персонал мають абсолютний імунітет, який передбачає, що іноземні держави не можуть їх заарештовувати, затримувати і судити.

10 травня в Гамбурзі почалися слухання Міжнародного трибуналу з морського права у справі українських моряків. Агентом від України на слуханнях виступає заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права виніс рішення, яким зобов'язав Російську Федерацію звільнити три українських кораблі і 24 українських моряків, захоплених у районі Керченської протоки в листопаді 2018 року, і дозволити їм повернутися в Україну.

За це рішення проголосували 19 суддів, один суддя – Руслан Колодкін (РФ) – проти.

Трибунал зобов'язав РФ доповісти про виконання цього рішення до 25 червня 2019 року, а також зобов'язав Україну і Росію утриматися від будь-яких дій, які можуть погіршити або продовжити спір.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

Макрон "оптимістично налаштований" щодо співпраці з Путіним по Ірану, "трохи менше" щодо України – ЗМІ

Лубінець називає тиском заклики до нього депутатів подати Кременя на перепризначення мовним омбудсманом

Верховний суд скасував рішення про заборону партії "Наш край"

Навроцький обіцяє зустрітися із Зеленським – ЗМІ

Зеленський обговорив з Алієвим боротьбу проти агресії РФ та розвиток двосторонніх відносин

Рада розгляне законопроєкт про створення Спецтрибуналу на найближчому засіданні – Стефанчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА