18:20 06.06.2019

Зеленський відповів на петицію за його відставку

2 хв читати
Зеленський відповів на петицію за його відставку

Президент України Володимир Зеленський у своїй відповіді на електронну петицію за його відставку заявив, що нині законних підстав для дострокового припинення ним повноважень глави держави немає, і запропонував підписантам петиції вимагати від народних депутатів якнайшвидшого голосування за його законопроект про особливу процедуру імпічменту президента.

"Шановні автори та підписанти петиції про мою відставку! Згідно з чинним законодавством, маю відповісти на ваше звернення та вимогу. Кожен свідомий і відповідальний громадянин знає, що Конституція України чітко визначає умови, за яких президент країни має залишити свою посаду. Їхній перелік зазначений у статті 108 Основного закону нашої з вами держави", - йдеться у відповіді Зеленського на електронну петицію №22/053360-еп "За відставку президента України Володимира Зеленського", розміщену на Офіційному інтернет-представництві глави Української держави.

Далі він перерахував випадки, в яких повноваження президента припиняються достроково: 1) відставка; 2) неспроможність виконувати свої повноваження за станом здоров'я; 3) усунення з поста в порядку імпічменту; 4) смерть.

"З об'єктивних і, сподіваюся, зрозумілих вам причин залишити свою посаду відповідно до пунктів 1, 2 та 4 я не можу. По-перше, я не можу знехтувати волею 73% виборців, які взяли участь у голосуванні в другому турі виборів президента України та підтримали мою кандидатуру. По-друге, я, звісно, втомлююсь (особливо в старому офісі з привидами комунізму в шафах), але в цілому непогано почуваюся. І планую й надалі підтримувати добру фізичну форму", - написав Зеленський у своїй відповіді.

При цьому він запропонував підписантам петиції за його відставку вимагати у народних депутатів України якомога швидшого голосування за проект закону "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічменті)", який він подав до Верховної Ради 29 травня цього року.

"Підтримка народними обранцями цього законопроекту, яким я починаю боротьбу за зняття недоторканності з усіх без винятку посадових осіб та процес жорсткого очищення влади від старих корумпованих політиків, дасть змогу вам домагатися моєї відставки у законний, а головне - реальний спосіб", - написав Зеленський.

Електронна петиція "За відставку президента України Володимира Зеленського"(№22/053360-еп) авторства Максима Безрука, зареєстрована на сайті глави держави 22 травня, набрала 25 тис. необхідних для її розгляду голосів уже 23 травня. До закриття можливості підписати петицію вона набрала 60 тис. 189 голосів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Раду внесено проект держбюджету-2020

Британський прем'єр Джонсон порівняв себе з Галком і пообіцяв не допустити нового відтермінування Brexit

Британський прем'єр Джонсон порівняв себе з Галком і пообіцяв не допустити нового відтермінування Brexit

У Лондоні заявляють про прогрес на переговорах з ЄС щодо Brexit

Іран відкидає звинувачення США у скоєнні атаки в Саудівській Аравії

Волкер: вільні вибори на Донбасі можуть бути тільки після вирішення питань безпеки, а це залежить від РФ

Пристайко: ми фокусуємося на Донбасі, оскільки сподіваємося досягти успіху, що дозволить рухатися в подальшому і щодо Криму

Вибори на Донбасі не будуть на умовах бойовиків

Пристайко: до Конституції України не будуть вноситися зміни про "особливий статус" Донбасу, а для ОРДЛО пропонується розвиток шляхом децентралізації

Загроза Росії перекрити транзит через Україну як важіль тиску на Київ усе менше щось означає

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА