13:49 11.06.2019

У Зеленського сподіваються, що КС ухвалить рішення щодо указу про розпуск ВР раніше, ніж через місяць

2 хв читати
У Зеленського сподіваються, що КС ухвалить рішення щодо указу про розпуск ВР раніше, ніж через місяць

Представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський сподівається, що рішення КС щодо конституційності указу президента Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових виборів до парламенту буде ухвалено раніше, ніж через місяць.

"Закон про Конституційний суд України дає на ухвалення рішення з цього питання місяць. Тобто можемо прогнозувати, що не пізніше ніж 29 червня 2019 року має бути рішення суду, але ми очікуємо його швидше, ми не зацікавлені в затягуванні процесу", - сказав Веніславський журналістам у перерві в засіданні КС у вівторок.

Він також заявив, що не може прогнозувати ситуації, в якій президентський указ буде визнано неконституційним: "Ми не допускаємо можливості визнання указу неконституційним".

"Переконаний, що підстав для визнання неконституційним указу президента про дострокове припинення повноважень парламенту немає", - сказав Веніславський.

Водночас він не очікує рішення КС у цій справі вже у вівторок, "оскільки за процедурою судді після завершення відкритої частини слухань переходять у закриту". "Не було жодного разу, щоб у день відкриття засідання було рішення. Це дуже малоймовірно", - сказав представник глави держави в КС.

Відповідаючи на запитання про те, з якою метою приходив до суду президент Зеленський, Веніславський повідомив, що Конституційний суд вирішив проводити слухання за участю представників суб'єкта права на конституційне подання і органу, який видав указ, тобто за участю президента.

"Безпосередньо в запрошенні на ім'я президента України, яке було адресовано за підписом глави КС, президент був запрошений до участі в засіданні Конституційного суду України .... Президент з'явився ... і він скористався своїм правом і заявив клопотання про те, щоб суд слухав справу за його відсутності при представництві його інтересів представником президента в КС ... на цьому він вважає свою місію виконаною, щоб не чинити тиск на суд", - пояснив Веніславський.

Конституційний суд оголосив перерву до 14:00 вівторка в розгляді по суті провадження за конституційним поданням 62 народних депутатів про відповідність Основному закону указу президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових виборів до парламенту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА