Інтерфакс-Україна
22:05 11.06.2019

Вакарчук ратує за швидку зміну складу Ради

2 хв читати
Вакарчук ратує за швидку зміну складу Ради

Партія "Голос" (лідер Святослав Вакарчук) виконає будь-яке рішення Конституційного суду України щодо конституційності указу президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради, однак дотримується позиції, що парламент нинішнього скликання має бути змінений як можна швидше.

"Після квітневих виборів (президента - ІФ) стара Верховна Рада перестала бути місцем, яке виражає волю народу України. Стара Верховна Рада - це старі правила, це "кнопкодавство", це прогули. А головне - це робота на інтереси олігархів. Стара Верховна Рада перетворилася в суміш приватних армій. Це потрібно змінити", - цитує Вакарчука прес-служба партії "Голос".

За його словами, ще три місяці діяльності Верховної Ради нинішнього скликання - це "ще три місяці за старими правилами".

"Так не повинно бути. Верховна Рада повинна бути змінена прямо зараз. Змінимо Верховну Раду - змінимо життя кожного українця", - висловив упевненість Вакарчук.

Як повідомлялося, Велика палата КС уранці 11 червня приступила до публічних слухань справи за конституційним поданням 62 народних депутатів щодо конституційності указу президента про розпуск Верховної Ради.

На початку засідання президент Зеленський висловив упевненість, що його рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів до парламенту відповідає всім критеріям законності. Після виступу він передав слово своєму представнику в Конституційному суді Федору Веніславському і покинув зал, "щоб не сказали, що рішення було під тиском".

Наразі КС після завершення слухань у відкритій частині перейшов до розгляду в закритому режимі.

Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів", згідно з яким день голосування на позачергових виборах депутатів призначений на 21 липня.

Конституційне подання 62 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) даного указу президента надійшло в КС 24 травня.

Нардепи вважають, що указ не відповідає такому елементу верховенства права, як юридична визначеність, оскільки не містить належного обґрунтування наявності підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

Автори клопотання зазначають, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 90 Конституції України президент не встановлює відсутність або наявність коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, а тільки видає указ при наявність юридичного факту - відсутність коаліції депутатських фракцій у парламенті протягом одного місяця з дня припинення її діяльності.

На думку народних депутатів, указ суперечить низці норм Конституції України.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА