12:03 12.06.2019

Клімкін: Навіть у разі сумного для України розвитку подій санкції щодо РФ у ПАРЄ може бути відновлено

2 хв читати
Клімкін: Навіть у разі сумного для України розвитку подій санкції щодо РФ у ПАРЄ може бути відновлено

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що ПАРЄ може застосовувати до російських парламентаріїв санкції навіть у разі повернення їхньої делегації в асамблею.

"Навіть ухваливши у нинішньому вигляді резолюцію про власну капітуляцію перед РФ, ПАРЄ все одно збереже можливість застосувати до російських депутатів деякі обмежувальні заходи", - йдеться в статті Клімкіна для інтернет-видання "Європейська правда", оприлюдненій у середу.

Він пояснив, що, зокрема, російських депутатів можуть позбавити права вносити проекти резолюцій і рекомендацій, вносити письмові декларації, бути доповідачем, ініціювати термінові й поточні дебати, а також представляти ПАРЄ в інших органах РЄ і на інших міжнародних заходах.

"Навіть за сумного для нас розвитку подій санкції щодо Росії в асамблеї можуть бути відновлені", - упевнений міністр.

Він також розповів, що в разі повернення російської делегації в ПАРЄ без виконання Москвою жодних поступок українські підходи до участі в Раді Європи стануть більш прагматичними.

"Ми не робитимемо формальних ввічливих жестів у бік інституції, що дискредитувала себе. Україна працюватиме над подоланням існуючих викликів - проте не буде підтримувати кроки, які не мають нічого спільного із захистом прав людини, а лише слугують прикриттям політичних інтересів", - зазначив глава МЗС.

Клімкін назвав процеси, що відбуваються в ПАРЄ, "занепадом" Ради Європи.

"Мені сумно спостерігати за цим падінням поважної організації. Вона уособлювала велику Європу, що не обмежується кордонами ЄС. Але, схоже, цінності та принципи, які так красиво РЄ захищала і закликала захищати нас, втрачають свій сенс, коли треба захистити Росію від відповідальності за злочини, які вона ж вчинила", - додав міністр.

При цьому він висловив упевненість, що "успішне відпрацювання цього російського трюку в Раді Європи відкриє можливості для його апробації на інших міжнародних майданчиках, наприклад Мінському".

"І саме це я мав на увазі, коли казав, що наші міжнародні партнери, у разі повернення РФ до ПАРЄ, нестимуть частку відповідальності за деградацію "Мінська", - пояснив глава української дипломатії.

Як повідомлялося, раніше в регламентному комітеті ПАРЄ запропонували заборонити позбавляти депутатів права голосу і деяких інших прав під час перегляду повноважень їхньої делегації.

"Ухвалений проект резолюції передбачає внесення доповнень до правил роботи, щоб пояснити, що в разі запиту на перегляд повноважень (делегації - ІФ) не можна тимчасово або на постійній основі відкликати право голосу, право бути представленим (у ПАРЄ - ІФ) і право висловлюватися на засіданнях", - йдеться в комюніке на сайті ПАРЄ.

Схвалений проект резолюції, як очікується, буде розглянуто 24 червня на пленарній сесії асамблеї.

У 2014 році ПАРЄ застосувала санкції до РФ, позбавивши російську делегацію права голосу. Через це РФ прип

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Ми не готові до діалогу із сепаратистами, ми готові працювати в Мінському форматі

Зеленський не вбачає підстав для повернення делегації РФ у ПАРЄ

Макрон: Ми хочемо уникнути повного виходу РФ із Ради Європи

Зеленський: Усіх ув'язнених та полонених українців має бути звільнено, РФ також має виконати рішення міжнародного суду стосовно 24 моряків

Зеленський просить зберегти санкційний тиск на РФ

Макрон: Франція готова підтримати намір Зеленського відновити мир на Донбасі та вести переговори з РФ

Новий прем'єр Молдови пообіцяла очистити прогнилу систему держвлади

Геращенко закликала "усіх партнерів по демократичному табору" до коректності

Зеленський переконаний, що розпустив ВР законно і за запитом суспільства, не має наміру впливати на КС

Зеленський у Парижі: Україна - це не лише агросектор, шахти і металургія, це ще й IT-індустрія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА