12:03 12.06.2019

Клімкін: Навіть у разі сумного для України розвитку подій санкції щодо РФ у ПАРЄ може бути відновлено

2 хв читати
Клімкін: Навіть у разі сумного для України розвитку подій санкції щодо РФ у ПАРЄ може бути відновлено

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що ПАРЄ може застосовувати до російських парламентаріїв санкції навіть у разі повернення їхньої делегації в асамблею.

"Навіть ухваливши у нинішньому вигляді резолюцію про власну капітуляцію перед РФ, ПАРЄ все одно збереже можливість застосувати до російських депутатів деякі обмежувальні заходи", - йдеться в статті Клімкіна для інтернет-видання "Європейська правда", оприлюдненій у середу.

Він пояснив, що, зокрема, російських депутатів можуть позбавити права вносити проекти резолюцій і рекомендацій, вносити письмові декларації, бути доповідачем, ініціювати термінові й поточні дебати, а також представляти ПАРЄ в інших органах РЄ і на інших міжнародних заходах.

"Навіть за сумного для нас розвитку подій санкції щодо Росії в асамблеї можуть бути відновлені", - упевнений міністр.

Він також розповів, що в разі повернення російської делегації в ПАРЄ без виконання Москвою жодних поступок українські підходи до участі в Раді Європи стануть більш прагматичними.

"Ми не робитимемо формальних ввічливих жестів у бік інституції, що дискредитувала себе. Україна працюватиме над подоланням існуючих викликів - проте не буде підтримувати кроки, які не мають нічого спільного із захистом прав людини, а лише слугують прикриттям політичних інтересів", - зазначив глава МЗС.

Клімкін назвав процеси, що відбуваються в ПАРЄ, "занепадом" Ради Європи.

"Мені сумно спостерігати за цим падінням поважної організації. Вона уособлювала велику Європу, що не обмежується кордонами ЄС. Але, схоже, цінності та принципи, які так красиво РЄ захищала і закликала захищати нас, втрачають свій сенс, коли треба захистити Росію від відповідальності за злочини, які вона ж вчинила", - додав міністр.

При цьому він висловив упевненість, що "успішне відпрацювання цього російського трюку в Раді Європи відкриє можливості для його апробації на інших міжнародних майданчиках, наприклад Мінському".

"І саме це я мав на увазі, коли казав, що наші міжнародні партнери, у разі повернення РФ до ПАРЄ, нестимуть частку відповідальності за деградацію "Мінська", - пояснив глава української дипломатії.

Як повідомлялося, раніше в регламентному комітеті ПАРЄ запропонували заборонити позбавляти депутатів права голосу і деяких інших прав під час перегляду повноважень їхньої делегації.

"Ухвалений проект резолюції передбачає внесення доповнень до правил роботи, щоб пояснити, що в разі запиту на перегляд повноважень (делегації - ІФ) не можна тимчасово або на постійній основі відкликати право голосу, право бути представленим (у ПАРЄ - ІФ) і право висловлюватися на засіданнях", - йдеться в комюніке на сайті ПАРЄ.

Схвалений проект резолюції, як очікується, буде розглянуто 24 червня на пленарній сесії асамблеї.

У 2014 році ПАРЄ застосувала санкції до РФ, позбавивши російську делегацію права голосу. Через це РФ прип

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський підписав закон про вступ без ЗНО для випускників із ОРДЛО та Криму

Мирні переговори мають бути на користь України - Ігор Палиця

Зеленський уповноважив Буславець підписати угоду з ЄБРР про участь України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля

За заявою Коломойського відкрито ще чотири справи, де фігурує Порошенко, - адвокати

Путін і Порошенко не обмінювалися посланнями 12 червня 2014 року - Пєсков

У ВР зареєстровано проект постанови про призначення Уруського віце-прем'єром - міністром з питань стратегічних галузей промисловості

Зеленський доручив Степанову розібратися з медзабезпеченням ветеранів АТО/ООС

Тимошенко: Усе, що було за часів Порошенка, триває і нині

Тимошенко: Усе, що було за часів Порошенка, триває і нині

Київ очікує чітких пояснень РФ щодо висловлювання Гризлова про створення в Україні "ще двох держав"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА