14:03 13.06.2019

Клімкін прогнозує, що за оптимістичним сценарієм Україна зможе стати членом ЄС ближче до 2035 року

2 хв читати
Клімкін прогнозує, що за оптимістичним сценарієм Україна зможе стати членом ЄС ближче до 2035 року

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що в України з'явиться реальний шанс отримати європейську перспективу після 2025 року, а ближче до 2035 року країна зможе стати членом Європейського Союзу.

"Якщо настрої всередині ЄС збалансуються, балканські країни успішно інтегруються в 2025 році, а також інші зорі та планети стануть у сприятливі євроінтеграційні позиції, то після 2025-го у нас з'явиться реальний шанс отримати європейську перспективу. Амбітно, але можливо", - написав Клімкін на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

Він нагадав, що для цього потрібна згода всіх країн-членів ЄС. "Тому до того часу маємо реально стрибнути вище голови, щоб змінити Україну й українців", - зазначив міністр.

Потім, за його словами, почнуться передвступні переговори з європейською бюрократією, яка "чим далі, тим заплутаніша і складніша".

Глава МЗС України нагадав, що за досвідом з моменту подачі заявки на вступ до ЄС до моменту отримання членства минало в середньому 10-12 років, при тому, що проблем із наданням європейської перспективи для країн-кандидатів загалом не було.

"Тому вважаємо, тут нічого надскладного, шкільна арифметика: +/- 2035 рік. При цьому багато країн-членів будуть максимально прискіпливо і навіть упереджено перевіряти кожне наше досягнення і крок. Повторюсь: амбітно, але реально", - пояснив Клімкін.

Він зазначив, що "приблизно такими самими цифрами оперують і наші європейські друзі та партнери".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА