Інтерфакс-Україна
19:27 13.06.2019

Словаччина, головуюча в ОБСЄ, позитивно оцінює ініціативи Кучми щодо врегулювання на Донбасі

2 хв читати
Словаччина, головуюча в ОБСЄ, позитивно оцінює ініціативи Кучми щодо врегулювання на Донбасі

Словаччина, головуюча в ОБСЄ, схвалює ініціативи представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми щодо врегулювання ситуації на Донбасі, заявив міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак.

"Я тільки схвалюю ту робочу атмосферу, яку було відновлено в ТКГ. Я також схвалюю чотири ініціативи, які озвучив другий президент Кучма. В цих ініціативах закладено певний потенціал, який може змінити всю риторику конфлікту, і ми сподіваємося, що всі гравці на цій арені підтримають ці ініціативи", - сказав він на спільній прес-конференції з главою МЗС України Павлом Клімкіним у четвер у Києві.

При цьому Лайчак на зустрічі з Клімкіним запропонував свої ініціативи щодо досягнення прогресу в гуманітарному аспекті.

"Серед цих ініціатив є ремонтно-відновлювальні роботи на мосту в Станиці Луганській, захист об'єктів цивільної інфраструктури, проведення розмінування в гуманітарних цілях, обмін утримуваних, відкриття додаткових КПВВ, урегулювання можливих екологічних проблем, поліпшення системи охорони здоров'я та відновлення пасажирського сполучення через лінію зіткнення", - розповів Лайчак.

Він наголосив, що словацьке головування підтримує рішення на основі Мінських домовленостей із досягненню стабільного режиму припинення вогню.

У свою чергу прес-секретар Кучми Дарка Оліфер повідомила подробиці зустрічі представника України в ТКГ із Лайчаком.

"Сторони засвідчили безальтернативність Мінських домовленостей та цілком погодились щодо першочерговості виконання саме безпекового блоку цих угод. В цьому контексті обговорили перебіг підготовки до т. з. хлібного перемир’я. Висловили жаль щодо зриву розведення сил та засобів у районі Станиці Луганської", - написала Оліфер на сторінці у Facebook за підсумками зустрічі.

Співрозмовники відзначили прогрес у процесі звільнення утримуваних осіб, обговорили питання звільнення українських моряків, яке має відбутися в односторонньому порядку.

Лайчак від імені ОБСЄ схвалив рішення Кучми знову очолити українську делегацію в ТКГ і висловив йому повну підтримку в цій роботі.

У зустрічі брали участь спеціальний представник ОБСЄ у ТКГ Мартін Зайдік і новопризначений голова СММ ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЦВК зареєструвала Карабуту новим нардепом від "Слуги народу"

Порошенко вказує на ненадання обґрунтувань для санкцій протягом року попри відведені законом 15 днів

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА