Інтерфакс-Україна
19:44 13.06.2019

Серед перших донорів партії "Голос" - фахівець Dragon Capital, регіональний президент компанії Jacobs та екс-президент "Київстару"

2 хв читати
Серед перших донорів партії "Голос" - фахівець Dragon Capital, регіональний президент компанії Jacobs та екс-президент "Київстару"

Партія "Голос" оприлюднила імена своїх перших донорів, які зробили внески на фінансування передвиборної кампанії політичної сили на позачергових виборах до Верховної Ради.

Згідно з інформацією на сайті політичної сили, серед перших фінансово партію підтримали інвестиційний банкір, фахівець Dragon Capital із продажу боргових цінних паперів Сергій Фурса, регіональний президент Jacobs Douwe Egberts у країнах Східної Європи, Близького Сходу та країнах Африки Тарас Лукачук, а також екс-президент компанії "Київстар", засновник спільноти талановитих математиків Kontora Pi Петро Чернишов.

У повідомленні наголошується, що перший внесок партія отримала від лідера політсили Святослава Вакарчука.

Водночас суми, які пожертвували донори, не зазначені. Відповідно до закону про політичні партії в Україні, загальний розмір внеску в підтримку політичної партії від громадянина не може перевищувати 400 розмірів мінімальної заробітної плати, від юридичної особи - 800 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.

Партія "Голос" наголошує, що згідно з політикою франдрейзингу, вона приймає фінансову та іншу підтримку за умови, що донори не впливатимуть на незалежність політичної сили, не поставлять під сумнів її репутацію і не суперечитимуть її цінностям.

Крім того, партія відзначає, що не братиме гроші від компаній, які замішані в корупційних схемах, а також нагадує, що внески не можуть суперечити положенням ст. 15 закону про політичні партії в Україні.

Чернишов у своєму Facebook повідомив, що перерахував на підтримку партії "Голос" Вакарчука 500 тис. грн. безготівково. "Я завжди намагався триматися подалі від політики - бізнес простіше і зрозуміліше", - зазначив екс-президент "Київстару", який раніше очолював Carlsberg в Україні. Посилаючись на думку друзів, він сказав, що політика в Україні сьогодні є джерелом проблем від репутаційних до фінансових. "Я не готовий йти до ВР, але дуже хочу допомогти потрапити туди правильним людям", - пояснив Чернишов свій вибір.

Він також уточнив, що дружить із Вакарчуком 13 років, з його компанією п'ять разів підписував спонсорські контракти. "Я був засмучений, коли Слава вирішив не балотуватися на посаду президента України, але дуже схвалюю його рішення піти до ВР разом із новою партією "Голос", - додав Чернишов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Гамбія призначила послом за сумісництвом в Україні дипломата, акредитованого в Анкарі, а не в Москві – Сибіга

Зеленський на "Рамштайні": необхідно визначити чіткі деталі щодо контингенту безпеки в Україні

Естонія затримала підсанкційне судно з тіньового флоту РФ у Балтійському морі

Умєров: працюємо з партнерами над пошуком додаткових систем "Patriot"

Умєров: Європа перебирає на себе провідну роль у наданні безпекової допомоги

Партнери виділяють понад EUR21 млрд на військову допомогу Україні - міністр оборони Британії

Умєров: Гегсет брав участь у "Рамштайні", це означає, що США продовжує надавати допомогу і не стоїть осторонь від нас

Пісторіус: Враховуючи триваючу агресію РФ, мир в Україні, схоже, недосяжний у найближчому майбутньому

Поворозник продовжить обіймати посаду першого заступника мера Києва після звільнення з посади в КМВА - КМДА

Нацбанк спрямував запит до МІБ щодо витрат "Справи громад" та БФ Порошенка на ЗСУ, стверджують у "Євросолідарності"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА