Інтерфакс-Україна
09:23 15.06.2019

Нардеп Онищенко, який знаходиться в розшуку, подав документи в ЦВК для участі у виборах в Раду

3 хв читати
Нардеп Онищенко, який знаходиться в розшуку, подав документи в ЦВК для участі у виборах в Раду

Позафракційний народний депутат України Олександр Онищенко подав документи в Центральну виборчу комісію (ЦВК) для участі у позачергових виборах до Верховної Ради, повідомила секретар ЦВК Наталія Бернацька.

"Онищенко подав документи в Центральну виборчу комісію ... За фактом у пакеті документів, які він до нас направив, він стверджує, що він був делегований від України брати участь у кінних змаганнях", - розповіла вона в ефірі "5 каналу" в п'ятницю ввечері.

Бернацька зазначила, що поданий Онищенко пакет документів буде проаналізовано, і найближчим часом ЦВК розглядатиме це питання.

На запитання ведучої про те, чи буде зареєстрований кандидатом у народні депутати лідер політичної партії "Рух нових сил" Міхеіл Саакашвілі, який довгий час перебував за кордоном, секретар ЦВК відповіла: "Дамо відповідь, коли побачимо документи - які є підстави. Тому що ви знаєте, що відповідно до закону є різна судова практика. Якщо, наприклад, людина перебувала на лікуванні або на навчанні, або в офіційному відрядженні, і будуть надані підтверджуючі документи, то ми все це аналізуємо і реєструємо. Ми підраховуємо всі дні перебування за межами України в останні 5 років кожного кандидата. Документи Саакашвілі ми поки не бачимо, тому будемо аналізувати за фактом", - сказала Бернацька.

Вона також зазначила, що в разі, якщо ЦВК дасть негативне рішення щодо реєстрації, у всіх незадоволених цим рішенням є можливість оскаржити його в судовому порядку.

Відповідно до ст.9 закону "Про вибори народних депутатів України", депутатом може бути обраний громадянин України, який досяг на день виборів 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх 5 років. Проживання в Україні означає: проживання на території в межах державного кордону; перебування на судні в плаванні під Державним прапором України; перебування у відрядженні в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; перебування на полярній станції України; перебування в складі формувань Збройних сил України, дислокованих за межами України.

Як повідомлялось, Олександр Онищенко підозрюється правоохоронними органами України в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування". Верховна Рада надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання і арешт 5 липня 2016 року. Однак напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко покинув територію держави. Він оголошений у національний розшук 8 серпня 2016 року.

Сам Онищенко, який проживає протягом декількох років за кордоном, заявив, що має намір повернутися в Україну для участі в судовому процесі, а також балотуватися до Верховної Ради.

8 лютого 2019 року директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Бюро завершило розслідування щодо Онищенка в рамках справи про розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу. За його словами, найближчими днями обвинувальний акт буде направлений до суду. Перше засідання суду в "газовій справі" щодо народного депутата України Олександра Онищенка і його фінансового директора, було призначено на 10 червня.

31 травня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків повідомив, що Солом'янський районний суд Києва розглядатиме клопотання захисту депутата Олександра Онищенка про зняття його з розшуку. Дати розгляду, за словами прокурора, ще не призначено.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА