Інтерфакс-Україна
13:38 18.06.2019

Подання президента про відставку Луценка безпідставне, констатують у комітеті ВР із правоохоронної діяльності

3 хв читати
Подання президента про відставку Луценка безпідставне, констатують у комітеті ВР із правоохоронної діяльності

У поданні про надання згоди Верховної Ради на звільнення генерального прокурора України Юрія Луценка не відображено жодної з підстав, яка дозволяє відправити його у відставку, констатують у комітеті парламенту з питань правоохоронної діяльності.

"У підкомітеті, який розглядає (подання щодо генпрокурора - ІФ), багато дискусій. Він категорично проти того, щоб розглядати це подання на засіданні комітету. Він посилається на дві норми, котрі є в статті 42 закону про Генеральну прокуратуру, який ми приймали разом з нашими партнерами", - сказав голова комітету Андрій Кожем'якін на засіданні погоджувальної ради у вівторок у Києві.

Він пояснив, що закон дозволяє звільнити генпрокурора з адміністративної посади указом президента за згодою парламенту на підставі однієї з трьох обставин: якщо він особисто подав заяву, якщо було подання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) або Вищої ради прокурорів, а також у разі заборгованості за аліментами.

"Немає висновків КДКП. Ні президент не зробив запиту, ні Ви, як голова Верховної Ради, не запросили. Сьогодні 90% членів комітету не голосуватимуть за цей документ. Якщо завтра його поставлять (до порядку денного комітету - ІФ), вони не прийдуть, і кворуму не буде. У нас патова ситуація", - сказав Кожем'якін.

Він запропонував, щоб парламент розглянув подання про згоду на звільнення Луценка без розгляду цього питання в комітеті.

У свою чергу голова парламенту Андрій Парубій зазначив, що в питанні відставки генпрокурора політична доцільність превалює над юридичним обґрунтуванням.

"Закон визначає виключний перелік обставин (для відставки генпрокурора - ІФ). Жодної з цих обставин у поданні не наведено... Я розумію професійних людей у комітеті. Вони справді в патовій ситуації, тому що жодної з цих норм не названо", - сказав спікер.

Він висловив думку, що комітет має повернути подання про згоду ВР на звільнення генпрокурора суб'єкту внесення і рекомендувати привести у відповідність до закону.

Як повідомлялося, подання президента України Володимира Зеленського про надання згоди Верховної Ради на звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора України надійшло до парламенту 11 червня.

"Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим законом України "Про прокуратуру" вимогам до генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та закону України "Про прокуратуру", - йдеться в тексті подання.

Згідно з обґрунтуванням з посиланням на законодавство, генпрокурор є прокурором органу прокуратури, і перебування на адміністративній посаді не звільняє його від здійснення повноважень прокурора.

Крім того, згідно із законом "Про прокуратуру", претендент на адміністративну посаду в прокуратурі має відповідати загальним вимогам до прокурора - наявність вищої юридичної освіти, стаж роботи в галузі права, володіння державною мовою.

"Отже, генеральним прокурором може бути особа, яка відповідає вимогам, встановленим статтями 27 та 40 закону України "Про прокуратуру", зокрема в частині дотримання вимог щодо наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи у галузі права", - йдеться в представленні глави держави.

12 травня 2016 року перед голосуванням за призначення Луценка генеральним прокурором Верховна Рада внесла зміни до законодавства, що вилучають вимогу до генпрокурора про необхідніст

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

Блокування звернення до США мало критичні наслідки для України - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА