19:52 19.06.2019

Саміт лідерів ЄС знову обговорить Росію в контексті її агресії проти України та продовжить "кримські санкції"

2 хв читати

Лідери Європейського Союзу розпочнуть обговорення зовнішньополітичних питань порядку денного саміту ЄС з Росії та виконання Мінських домовленостей, затвердивши рішення продовжити "кримські санкції".

Про це напередодні дводенного засідання Європейської Ради на рівні глав держав та урядів країн-членів ЄС, яке відбудеться в Брюсселі 20-21 червня, повідомив високопоставлений європейський дипломат.

"Щодо порядку денного, який стосується зовнішньої політики, - лідери розпочнуть з питання Росії та її агресії проти України. Ця частина дискусії розпочнеться з інформації канцлера Меркель і президента Макрона щодо переговорів у рамках "нормандського формату" та імплементації Мінських домовленостей. Ґрунтуючись на політичному рішенні, завтра буде ухвалено рішення санкції продовжити", - повідомив він. Санкції буде продовжено ще на один рік.

При цьому дипломат зазначив, що це обговорення відбудеться "в контексті заклику ЄС звільнити захоплених моряків, занепокоєння щодо спрощення видачі російських паспортів українським громадянам, де ЄС готовий розглянути опцію невизнання паспортів, виданих усупереч Мінським домовленостям". "І це обговорення відбудеться в контексті п’ятих роковин з того моменту, коли було збито рейс МН17. Росія - перша частина всіх цих проблем, які я зазначив, що буде відображено у висновках", - додав він.

12 червня у рамках засідання Комітету постійних представників ЄС посли погодили рішення продовжити санкції, запроваджені у зв'язку з незаконною анексією Криму РФ, які мають економічний характер та обмежені територією Криму і Севастополя.

Зокрема, заборона поширюється на імпорт до ЄС товарів, вироблених у Криму або Севастополі, інвестиції в Крим або Севастополь, надання туристичних послуг (заборона на заходження туристичних лайнерів у порти Криму), експорт певних товарів і технологій для кримських компаній або для використання у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики, а також пошуку, розвідки і видобутку нафти, газу і мінеральних ресурсів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА