Інтерфакс-Україна
19:52 19.06.2019

Саміт лідерів ЄС знову обговорить Росію в контексті її агресії проти України та продовжить "кримські санкції"

2 хв читати

Лідери Європейського Союзу розпочнуть обговорення зовнішньополітичних питань порядку денного саміту ЄС з Росії та виконання Мінських домовленостей, затвердивши рішення продовжити "кримські санкції".

Про це напередодні дводенного засідання Європейської Ради на рівні глав держав та урядів країн-членів ЄС, яке відбудеться в Брюсселі 20-21 червня, повідомив високопоставлений європейський дипломат.

"Щодо порядку денного, який стосується зовнішньої політики, - лідери розпочнуть з питання Росії та її агресії проти України. Ця частина дискусії розпочнеться з інформації канцлера Меркель і президента Макрона щодо переговорів у рамках "нормандського формату" та імплементації Мінських домовленостей. Ґрунтуючись на політичному рішенні, завтра буде ухвалено рішення санкції продовжити", - повідомив він. Санкції буде продовжено ще на один рік.

При цьому дипломат зазначив, що це обговорення відбудеться "в контексті заклику ЄС звільнити захоплених моряків, занепокоєння щодо спрощення видачі російських паспортів українським громадянам, де ЄС готовий розглянути опцію невизнання паспортів, виданих усупереч Мінським домовленостям". "І це обговорення відбудеться в контексті п’ятих роковин з того моменту, коли було збито рейс МН17. Росія - перша частина всіх цих проблем, які я зазначив, що буде відображено у висновках", - додав він.

12 червня у рамках засідання Комітету постійних представників ЄС посли погодили рішення продовжити санкції, запроваджені у зв'язку з незаконною анексією Криму РФ, які мають економічний характер та обмежені територією Криму і Севастополя.

Зокрема, заборона поширюється на імпорт до ЄС товарів, вироблених у Криму або Севастополі, інвестиції в Крим або Севастополь, надання туристичних послуг (заборона на заходження туристичних лайнерів у порти Криму), експорт певних товарів і технологій для кримських компаній або для використання у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики, а також пошуку, розвідки і видобутку нафти, газу і мінеральних ресурсів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА