Інтерфакс-Україна
18:32 21.06.2019

Новинський упевнений у скасуванні закону про функціонування української мови в КС

2 хв читати
Новинський упевнений у скасуванні закону про функціонування української мови в КС

Голова парламентської фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський впевнений, що закон про забезпечення функціонування української мови як державної буде скасовано.

Як повідомляється на офіційному сайті партії у п'ятницю, Новинський і народний депутат України Олександр Долженков передали до Конституційного суду України від імені 51 народного депутата подання про визнання таким, що суперечить Конституції, "мовного закону".

На думку авторів подання, закон порушує гарантоване Конституцією право громадян розмовляти й навчатися рідною мовою і дискримінує громадян за мовною ознакою, фактично впроваджуючи заборону на використання російської мови та мов інших національних меншин.

За словами Долженкова, Конституція України та міжнародні договори гарантують вільний розвиток, використання і захист мов усіх націй, які проживають на території України. "Закон дискримінує за мовною ознакою 40% усього населення країни - російськомовних українців, називаючи їх національною меншиною. Поряд з українською мовою закон передбачає функціонування лише кримськотатарської мови, англійської мови та інших офіційних мов ЄС, які не поширені в Україні. Ми захищатимемо ці порушені права наших виборців", - заявив він.

Новинський, коментуючи конституційне подання, заявив, що Україна є багатонаціональною двомовною країною, а політсила стоїть "на позиції дотримання конституційних прав".

"Ми за українську мову як державну, за розвиток російської мови, за доступ до освіти рідною мовою національних меншин. Але ми проти розпалювання в Україні ще й мовної війни. Мовний законопроект було прийнято з грубими порушеннями, винесено на голосування, порушивши чітко описану регламентом процедуру. Також зафіксовано численні факти "кнопкодавства", через що, нагадаю, рік тому Конституційний суд скасував попередній мовний закон", - додав політик.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС шукає способи продовжувати санкції проти РФ без згоди всіх країн союзу - ЗМІ

США знизили вимоги до України щодо повернення вартості наданої допомоги в угоді про мінерали - ЗМІ

Питання послаблення санкцій проти РФ не буде порушено до встановлення перемир’я – Держдеп США

Климпуш-Цинцадзе: Віткофф перебуває в полоні ілюзій, які йому нав’язує РФ

США зондують, на що можуть погодитися Україна та РФ - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рютте: НАТО стоїть з Україною, наша відданість конкретна та видима

Війни в Україні та на Близькому Сході неможливо зупинити комерційними угодами - нардеп Сірко

Париж планує збільшити оборонний бюджет на 3 млрд євро - прем'єр Франції

В Єврокомісії пояснюють, що економічна інтеграція України з ЄС до набуття членства передбачає входження в єдиний ринок з гармонізацією законодавства

Кабмін провів низку кадрових призначень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА