Інтерфакс-Україна
16:46 29.06.2019

Після переходу в опозицію керівництво Демпартії Молдови подало у відставку

2 хв читати
Після переходу в опозицію керівництво Демпартії Молдови подало у відставку

Усе керівництво Демократичної партії Молдови подало у відставку після того, як ДПМ заявила 14 червня про перехід в опозицію, повідомив на прес-конференції в суботу віце-голова партії, колишній прем'єр-міністр Павел Філіп.

"Після подій, що відбулися, та зміни влади усе керівництво Демпартії подало у відставку. Таке рішення ухвалено сьогодні на засіданні Національної ради ДПМ. Зі своїх посад пішли генеральний секретар партії та всі віце-голови ДПМ. Ви знаєте, що голова партії Володимир Плахотнюк оголосив про свою відставку на початку тижня", - сказав Філіп.

Він повідомив, що ухвалено рішення про те, що він виконуватиме обов'язки голови ДПМ до з'їзду партії, який буде скликано 27 липня.

"На цьому з'їзді буде обрано нове керівництво партії та затверджено нову програму ДПМ, що покликана реформувати політформування. Демпартія залишиться сильним та абсолютно необхідним для Молдови політичним формуванням. ДПМ завжди сприяла збереженню рівноваги в молдовській політиці. Нині це також необхідно, оскільки створена в Молдові правляча коаліція лівих і правих абсолютно неприродна", - сказав колишній прем'єр.

За його словами, ДПМ проведе аналіз допущених помилок, щоб реформувати партію та зробити її сильнішою.

"ДПМ залишається важливою партією, і ми розуміємо, що потрібно змінити, щоб у нас було політичне формування соціального спрямування, яке ґрунтується на європейських цінностях", - наголосив Філіп.

Він повідомив також, що в суботу відбулися останні заходи Демпартії в нинішньому величезному новому офісі в центрі Кишинева.

"Ми розуміємо, що ДПМ більше не в змозі буде утримувати нинішню штаб-квартиру, тому було вирішено переїхати в інше приміщення. Поки що я не знаю, де буде новий офіс партії", - заявив Філіп.

Як повідомлялося, 14 червня завершилася гостра політична криза в Молдові. Демпартія не хотіла визнавати нову парламентську більшість і уряд, через що в Молдові виникло двовладдя. Після того, як усі зовнішні партнери, включно з Росією, США та Євросоюзом визнали новий уряд, сформований правим блоком ACUM та Партією соціалістів, уряд Філіпа подав у відставку, а партія перейшла в опозицію. Відразу після цього лідер ДПМ Плахотнюк і його найближче оточення втекли з країни. Ще через тиждень він заявив у соціальних мережах, що склав із себе повноваження голови партії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС може відключити 20 російських банків від SWIFT, а граничну ціну на нафту знизити до $45 – ЗМІ

Трамп підписав низку указів щодо розвитку ядерної енергетики та науки в США – Білий дім

Україна хотіла б, аби до зустрічі Зеленського з Путіним долучився Трамп

Відмова РФ від участі у переговорах у Ватикані свідчить про неготовність Москви до миру – нардеп Фріз

"Євросолідарність" зареєструвала законопроєкт про персональну відповідальність членів РНБО за незаконні рішення щодо санкцій

Бажання РФ створити "буферну зону" це крок до нової ескалації - член комітету Ради з питань нацбезбеки

Трамп запропонував ввести мито в 50% на товари з ЄС

Вибори в Україні стануть оптимальним варіантом для підписання мирної угоди - Лавров

МЗС України: Заяви Путіна щодо "буферної зони" доводять наочно, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль

Раді пропонують дозволити нардепам обіймати посади членів Кабміну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА