Інтерфакс-Україна
18:56 01.07.2019

Стефанчук виступає за механізм відкликання нардепів, відповідальність за прогули через громадські роботи та перехід від імунітету до індемнітету

2 хв читати
Стефанчук виступає за механізм відкликання нардепів, відповідальність за прогули через громадські роботи та перехід від імунітету до індемнітету

Представник президента України у Верховній Раді, другий номер виборчого списку "Слуги народу" Руслан Стефанчук виступає за запровадження в Україні чіткого механізму відкликання народного депутата, відповідальності за прогули і звуження депутатської недоторканності шляхом переходу від депутатського імунітету до функціонального індемнітету.

"Це була принципова позиція і Володимира Олександровича Зеленського, і це позиція нашої партії "Слуга народу", - ми запропонуємо чіткий механізм відкликання народного депутата. Ця система має працювати в Україні. Ви знаєте, що вже було внесено перший законопроект про кнопкодавство. Наразі ми завершуємо інший законопроект про депутатські прогули, про голосування за законопроекти, в яких у депутата є конфлікт інтересів", - сказав він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Стефанчук зазначив, що виступає за кримінальну відповідальність за прогули, яка має полягати не в штрафах, не в "посадках", а в громадських роботах.

"Якщо ти не хочеш працювати і 25% свого часу представляти людей, будь ласка, йди на іншу роботу, помити вулиці, подбати про хворих тощо. Є інша ідея, що все-таки це не може бути кримінальна відповідальність, оскільки високий рівень криміналізації суспільства теж не є хорошим. Ми наразі в дискусії. Але те, що відповідальність за прогули буде, - це однозначно", - зазначив він.

Стефанчук пояснив, що оскільки підставою для позбавлення мандата депутата є наявність рішення суду, яке набуло законної сили, то він наполягає, що має бути кримінальна відповідальність, щоб разом із нею депутат автоматично втрачав і мандат.

"Але я думаю, що в новій ВР ми це питання взагалі знімемо, бо ми від імунітету перейдемо до функціонального індемнітету. Тобто це буде зняття депутатської недоторканності, крім тих питань, які є в інших країнах. Що, звісно, депутата не можуть посадити за його висловлювання. За все інше - будь ласка. Якщо тебе зловили на місці злочину - питань немає", - наголосив він, зазначивши, що для цього необхідні зміни до Конституції.

Стефанчук також зазначив, що негативно ставиться до імперативного мандата, оскільки він "перетворює парламент в акціонерне товариство", і тоді взагалі втрачається сенс наявності 450 народних депутатів.

При цьому він згоден, що за пропорційної системи виборці голосують саме за партії, але в Україні виборча система зараз змішана.

"І я вважаю, що це велика неприємність. Мене ось дорікають за ідеї про двопалатний парламент, але це міг би бути один із варіантів. Я не кажу, що остаточним, але одним із варіантів. Але поки що ми його не продукуємо", - додав він.

Повний текст інтерв'ю (ч.2) буде розміщено в новинній стрічці та у відкритому доступі на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА