18:05 02.07.2019

Канада підтримує позицію України та інших партнерів щодо рішення ПАРЄ про відновлення статусу російської делегації

2 хв читати
Канада підтримує позицію України та інших партнерів щодо рішення ПАРЄ про відновлення статусу російської делегації

У Канаді вважають, що російську делегацію не треба було поновлювати в правах у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) в умовах агресії Росії проти України, незаконної анексії нею Криму і порушень прав людини, що тривають на півострові.

"Уже п’ять років незаконної анексії Криму та агресії проти України, за що Росія платить ціну - вона втратила своє місце в G8, було накладено санкції, зокрема й Канадою, Росія втратила право голосу в ПАРЄ. Ми згодні з Україною та іншими партнерами щодо рішення ПАРЄ про поновлення статусу російської делегації. Цього не мало статися", - сказала міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, виступаючи на міжнародній конференції з питань реформ в Україні у Торонто у вівторок.

Також вона наголосила, що Канада залишається на боці України і підтримує прагнення українців до безпечного процвітаючого майбутнього.

"З часу незаконної анексії представники окупаційної влади продовжують незаконні обшуки, тортури, що особливо стосується кримських татар. Незважаючи на агресію Росії, українські громадяни продовжують здійснювати реформи", - додала глава МЗС Канади.

Раніше у вівторок, 2 липня, в Торонто відбулася зустріч Фріланд і президента України Володимира Зеленського, під час якої співрозмовники наголосили на важливості консолідації міжнародної коаліції для протидії російській агресії. Український президент подякував Канаді за послідовну всебічну підтримку України на двосторонньому рівні та в рамках багатосторонніх форматів співпраці, зокрема "Великої сімки" й ООН.

Крім того, Зеленський підтвердив, що курс України на повноправне членство в ЄС і НАТО лишається незмінним, і висловив надію на подальшу активну взаємодію з Канадою в питаннях євроатлантичної інтеграції нашої країни.

Зеленський перебуває в Канаді з офіційним візитом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА