13:35 08.07.2019

Законопроект Зеленського зосередить роботу ВАКС лише на топ-корупції

2 хв читати
Законопроект Зеленського зосередить роботу ВАКС лише на топ-корупції

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, який дасть можливість усунути потенційну проблему перевантаження суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) і забезпечить ефективність розгляду кримінальних проваджень за корупційними злочинами чиновників, повідомляється на офіційному сайті глави держави в понеділок.

Як наголошується в повідомленні, запропонованими змінами до закону про ВАКС уточнюється його підсудність; тепер він зосередиться на кримінальних процесах, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду або до дня початку його роботи, якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалося детективами НАБУ і закінчено прокурорами САП.

"Варто зазначити, що після початку роботи ВАКС слідчі судді інших судів припинять приймати до розгляду клопотання і скарги, суди першої інстанції - обвинувальні акти та інші документи, апеляційні суди - апеляційні скарги. Водночас клопотання і скарги, які вже надійшли до слідчих суддів інших судів, але не були розглянуті до дня початку роботи ВАКС, передаються в згаданий суд. Якщо розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи ВАКС, ці провадження також передають до згаданого суду в установленому порядку", - йдеться в повідомленні.

Станом на травень поточного року без запропонованих Зеленським змін до ВАКС має потрапити близько 3,6 тис кримінальних проваджень, із яких тільки 5% - відносно високопоставлених корупціонерів. Після прийняття відповідних пропозицій ВАКС суд у складі 26 суддів першої інстанції та 12 суддів Апеляційної палати уникнуть надмірного навантаження, отже, оперативно ухвалюватимуть рішення щодо корупції чиновників.

Як повідомлялося, Зеленський вніс у понеділок до ВР законопроект про зміни до закону про ВАКС стосовно початку роботи суду. Документ зареєстровано за №10426 8 липня. Його текст на сайті парламенту відсутній.

У травні збори суддів Вищого антикорупційного суду України ухвалили рішення про початок роботи суду 5 вересня 2019 року. Збори суддів ВАКС також обрали його головою суддю першої інстанції Олену Танасевич.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єрмак спростував інформацію про нібито перешкоджання ним зустрічі Блінкена з Епіфанієм

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

Посол ЄС сподівається, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо законопроекту про ВРП

Кулеба: Якщо зустріч Байдена та Путіна відбудеться, вона відбудеться в інтересах України

Єрмак: Очна зустріч політичних радників "нормандської четвірки" запланована на травень, дату поки що не визначено

США повністю підтримали отримання Україною ПДЧ - Єрмак

Спільні інтереси України та США - це фундамент для розвитку стратегічного партнерства - Шмигаль за підсумками зустрічі з Блінкеном

Блінкен наголосив на важливості боротьби з корупцією в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА