13:32 09.07.2019

Нардеп Савченко має намір відвідати окуповану Горлівку для зустрічі з виборцями

3 хв читати
Нардеп Савченко має намір відвідати окуповану Горлівку для зустрічі з виборцями

 Народний депутат України Надія Савченко, яка балотується до Верховної Ради і стосовно якої триває слідство, заявила про намір відвідати окуповану Горлівку (Донецька обл.) для зустрічі з виборцями.

Так, у відеокоментарі інтернет-ресурсу "Новости Донбасса" Савченко заявила, що виборчий округ не закінчується лише підконтрольними Києву територіями. "Округ не закінчується Зайцевим, так, Бахмуткою саме, Пісками і Жованкою та Майорським... Округ тут не закінчується - округ продовжується в Горлівці, округ продовжується на окупованій території. І я не дуже розумію, чому кандидати (у народні депутати - ІФ) не дуже прагнуть отримати все відповідно до перепустки, як це зробила я, і їхати на ту територію і починати говорити там із людьми", - сказала народний депутат.

"Так, я збираюся туди їхати, я сподіваюся, що мені все-таки видадуть перепустку, яку мали видати в принципі всім кандидатам, і так, я планую їхати говорити з людьми", - додала Савченко.

Вона висловила переконання, що всі кандидати в народні депутати мають поїхати на окуповані території Донбасу.

"Потрібно було в принципі вести роботу в Мінському процесі для того, щоб держава виконала цю функцію із залучення людей, які в принципі українці, хоч зараз і на тимчасово окупованих територіях, для того, щоб люди мали право голосу - це їхнє конституційне право, якщо ми вважаємо Крим і Донбас Україною", - пояснила вона.

Савченко зазначила, що вже отримала одну перепустку від штабу Операції об'єднаних сил, щоб перетнути КПВВ на лінії розмежування.

"Іншу перепустку видає СБУ через адміністративні центри, які розташовані в Бахмуті. Її видають - довідку, на особу, фізичну особу - людям, які перетинають лінію розмежування і їдуть на той бік. Її видають усім людям, які мають там родичів або їдуть туди з якихось причин, щоб перетнути два КПВВ - тут і там - потрібна ця довідка", - пояснила нардеп.

За її словами, її команда на початку минулого тижня вже звернулися по таку перепустку і тепер чекає на відповідь.

"Така довідка у мене була, мені її видала СБУ ще в 2016-2017 роках, потім вона закінчилася і її закрили. Зараз я чекаю, щоб її видали", - сказала Савченко.

Як повідомлялося, 5 червня партія Громадсько-політична платформа Надії Савченко провела з'їзд, на якому було ухвалено рішення про участь у позачергових виборах до Верховної Ради. 20 червня партія Надії Савченко висунула сімох кандидатів у народні депутати в мажоритарних виборчих округах.

Як відомо, правоохоронні органи підозрюють Савченко в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну або скидання конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч.1 ст.14, ч. 2 ст. 28, ст. 112 (посягання на життя державного чи громадського діяча), ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 258 (терористичний акт), ч. 1 ст. 258-3 (створення терористської групи чи терористичної організації) і ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Вона перебувала під вартою з 23 березня 2018 року.

12 квітня 2019 року Київський апеляційний суд направив справу Савченко-Рубана до Броварського міськрайонного суду Київської області.

У ніч на 16 квітня Савченко та екс-керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана звільнили з-під варти, оскільки опівночі з 15 на 16 квітня закінчився термін їх тримання під вартою, який не було продовжено.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Якщо Путіна не заарештують у Бразилії - це стане прецедентом для інших лідерів, обвинувачених у злочинах - Костін

Боррель: Ми майже біля мети, щоб розблокувати Європейський фонд миру

Військовий збір і доходи з ОВДП мають йти у цільовий фонд для фінансування армії - Порошенко

Глава МЗС Литви: "Мирні плани", що не відповідають вимогам України, є просто проханнями про капітуляцію

У ЄС розширили санкційний список щодо Молдови, до нього потрапила лідерка Гагаузії Гуцул

У ЄС продовжили санкції за застосування хімічної зброї

Профільний комітет Європарламенту підтримав виділення Україні до EUR35 млрд за рахунок заморожених росактивів у рамках ініціативи G7

Україна має отримати все необхідне для перемоги над ворогом - спікер Палати громад парламенту Канади

Глави МЗС країн ЄС обговорюють у Люксембурзі допомогу Україні та санкції проти РФ - французький міністр

Рівень довіри до Зеленського стабілізувався на рівні 59% - КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА