12:29 12.07.2019

Зеленський ініціював розширення дії закону про люстрацію

2 хв читати
Зеленський ініціював розширення дії закону про люстрацію

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, що розширює дію закону про люстрацію на низку виборних посад і кандидатів на відповідні посади, включно з президентом, місцевими і народними депутатами України.

Відповідний законопроект було зареєстровано у парламенті під №10444 у четвер. На сайті Верховної Ради оприлюднено текст законопроекту.

Згідно з порівняльною таблицею, законопроект пропонує розширити заходи з очищення влади на президента України, народних депутатів України, голову Верховної Ради, його першого заступника і заступників, а також членів Вищої ради юстиції.

Крім того, люстраційні заходи пропонується розширити на всіх інших посадових і службових осіб, включно з виборчими посадами: раніше для цієї категорії передбачалося виключення. Також люстрацію пропонується поширити на кандидатів у народні депутати, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, усіх місцевих рад, кандидатів на посаду президента і посади сільських, селищних і міських голів і старост.

Законопроектом також пропонується поширити 10-річну заборону обіймати посади, щодо яких здійснюється люстрація, особами, які займали будь-які посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року і не звільнялися за власним бажанням.

Серед них згадані президент, прем'єр, перший віце-прем'єр і віце-прем'єри, спікер Ради, перший заступник і заступники, міністри і керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до Кабміну, голови Нацбанку, Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, Держкомітету теле- і радіомовлення, генпрокурор, голова СБУ, Служби зовнішньої розвідки, начальник Управління держохорони, керівник податкового та/або митного держоргану, податкової міліції та їхніх структурних підрозділів, секретар РНБО, глава Адміністрації президента, Державної судової адміністрації, керівництво Держуправління справами, секретаріату Кабміну, Урядовий уповноважений з антикорупційної політики, а також їхні перші заступники і заступники.

Також згадано членів ВРЮ, Вищої ради правосуддя (крім голови Верховного Суду), членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, начальника Генштабу - головнокомандувача ЗСУ, керівників державних, зокрема казенних, підприємств оборонно-промислового комплексу, товариств, управління корпоративними правами щодо яких передано Державному концерну "Укроборонпром", а також державних підприємств, товариств, що належать до сфери управління суб'єкта надання адміністративних послуг.

Крім того, така заборона обіймати посади поширюється на суддів, які одноосібно або в колегії ухвалили рішення з допущенням порушень Конвенції про захист прав людини і основних свобод, констатованих у рішенні Європейського суду з прав людини.

Відповідно до законопроекту, особа, яка підпадає під закон про люстрацію, також позбавляється права займатися адвокатською діяльністю.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА