13:23 12.07.2019

Невибіркова люстрація порушує демократичні норми - посли G7

2 хв читати
Невибіркова люстрація порушує демократичні норми - посли G7

Притягнення до відповідальності винних у зловживанні владою є правильним кроком, але нинішню ситуацію в Україні не можна порівняти з тією, яка була після Революції гідності, заявляють посли країн "Великої сімки" (G7).

"Виборчі зміни та політична ротація є нормою в демократичних країнах, на відміну від невибіркового покладання заборон на всіх учасників виконавчого та законодавчого процесу управління. З 2014 року ми мали можливість вітати прогрес у реформуванні низки важливих сфер. Притягнення до відповідальності винних у зловживанні службовим становищем є правильним кроком, однак, на наше переконання, нинішню ситуацію в Україні не можна порівняти з тією, яка була після Революції гідності", - зазначено в заяві послів G7, оприлюдненій на сторінці в мікроблозі Twitter у п'ятницю.

Як повідомлялося, 11 липня президент України Володимир Зеленський запропонував розширити дію закону про очищення влади (про люстрацію) на президента, депутатів, міністрів та інших топ-чиновників, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року.

"Ми напрацювали законопроект про розширення норм закону "Про очищення влади". Пропоную до переліку посад, які потрапляють під люстрацію, додати: президента України, всіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів уряду, генерального прокурора, главу СБУ, голів Антимонопольного комітету та Фонду держмайна, глав Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року", - сказав Зеленський у відеозверненні, оприлюдненому в четвер.

Відповідний президентський законопроект (№10444), який розширює дію закону про люстрацію на низку виборних посад і кандидатів на відповідні посади, вже внесено до Верховної Ради.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА