Інтерфакс-Україна
15:52 16.07.2019

"Голос" ініціює у ВР 5-річний мораторій на звуження сфер застосування мовного закону

1 хв читати
"Голос" ініціює у ВР 5-річний мораторій на звуження сфер застосування мовного закону

Партія "Голос" у разі проходження до Верховної Ради запропонує ввести мораторій на перегляд мовного закону в бік звуження сфер його застосування та фінансувати його виконання із захищеної статті держбюджету, повідомляється на сайті політичної сили.

"Голос" повністю поділяє положення цього закону і вважає своїм обов'язком захистити його. Тому у Верховній Раді будемо ініціювати три важливі кроки", - йдеться в заяві партії, оприлюдненій у вівторок.

"Голос" має намір ініціювати введення мораторію на зміни до закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у бік звуження сфер застосування української мови мінімум на п’ять років.

Крім того, партія виступає за внесення змін до необхідних законів, щоб зобов'язати всіх публічних службовців, особливо народних депутатів України, використовувати у своїй офіційній діяльності державну мову.

Водночас "Голос" запропонує фінансувати виконання закону за допомогою захищеної статті в державному бюджеті.

Крім цього, партія хоче зобов'язати уряд передбачати належне фінансування в проектах закону про державний бюджет на кожен рік протягом не менше ніж п’яти років.

У вівторок, 16 липня, набуває чинності закон про функціонування української мови як державної, за винятком низки його положень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада має намір утворити Спеціалізовані окружний та апеляційний адмінсуди

Грем про заяву Медведєва: ви дали зрозуміти світові, що Росія не зацікавлена у мирі

Трамп вже втратив терпіння в урегулюванні російсько-української війни – посол США в Туреччині

Кандидат на голову БЕБ представив план реформування на перші 100 днів

Ердоган заявив, що хотів би провести зустріч Зеленського, Путіна і Трампа в Туреччині

РФ знову була проти присутності США під час зустрічі у Стамбулі - Кислиця

Саміт у Гаазі також має надіслати чіткий сигнал про підтримку НАТО України - Науседа

"Євросолідарність" ініціює створення ТСК щодо впливу Портнова на судову систему

Україна сподівається на успішну реалізацію взаємовигідних економічних проєктів з Польщею – Зеленський

НАТО має фундаментально переглянути свій підхід до РФ і бути готовим до непередбачених ситуацій - заява голів Вільнюського саміту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА