Інтерфакс-Україна
09:54 17.07.2019

Уряд Австралії, як і раніше, прихильний справі притягнення до відповідальності за знищення рейсу MH17 над Донбасом

2 хв читати
Уряд Австралії, як і раніше, прихильний справі притягнення до відповідальності за знищення рейсу MH17 над Донбасом

Міністр закордонних справ і міністр у справах жінок Австралії Мариза Пейн, а також міністр внутрішніх справ Пітер Даттон виступили зі спільною заявою з нагоди 5-х роковин знищення в небі над Донбасом авіалайнера "Малайзійських авіаліній" (Malaysia Airlines) рейсу MH17, в якій наголосили, що австралійський уряд залишається прихильним справі притягнення до відповідальності причетних до цієї катастрофи.

"Сьогодні відзначаються п'яті роковини падіння літака MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, унаслідок якого загинули 298 пасажирів і членів екіпажу, зокрема 38 австралійців... Хоча ніщо не може повернути тих, хто загинув, австралійський уряд, як і раніше, рішуче прихильний справі притягнення до відповідальності за крах і досягнення справедливості для жертв та їхніх близьких", - йдеться в спільній заяві, оприлюдненій у середу на сайті глави МЗС Австралії.

Міністри також заявили, що оголошення Об'єднаної слідчої групи (JIT) 19 червня поточного року обвинувального висновку стосовно чотирьох осіб за їхню ймовірну роль у катастрофі є значним кроком на шляху до правосуддя та відповідальності, й уряд Австралії високо оцінює триваючу копітку роботу JIT, в якій беруть участь представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України.

"Разом із Нідерландами ми вступили в переговори з Російською Федерацією, що випливають із нашої спільної заяви 25 травня 2018 року про відповідальність держави Росії за її роль у катастрофі", - нагадали також члени австралійського уряду.

Вони також поінформували, що протягом чотирьох років Австралія виділила $50,3 млн для підтримки обвинувачення і триваючого розслідування, а також для забезпечення того, щоб сім'ї та близькі жертв могли реально брати участь у судових розглядах у Нідерландах.

"Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб. Усі вони загинули.

24 травня 2018 року представник Міжнародної спільної слідчої групи (JIT) з розслідування аварії МН17 (з кримінальної поліції Нідерландів) Вілберт Паулсен на прес-конференції в Гаазі повідомив, що слідство встановило, що літак рейсу МН17 був збитий з установки "Бук", котра потрапила з РФ на непідконтрольну територію Донбасу.

25 травня того самого року уряди Нідерландів та Австралії заявили, що покладають на РФ відповідальність за збитий "Боїнг".

У червні 2019 року JIT назвала імена чотирьох підозрюваних у причетності до загибелі рейсу МН17: росіяни Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубінський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко. Прокуратура Нідерландів планує висунути цим особам обвинувачення у справі про катастрофу "Боїнга".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США готові чинити максимальний тиск на Росію у випадку необхідності – Держдеп

ЄС веде перемовини з США в рамках підготовки 18-го пакету санкцій проти РФ – Мерц

"Євросолідарність" вимагатиме від органів держвлади інформацію щодо відвідування урядового кварталу Портновим

Українські парламентарі звернулися до уряду Канади із закликом до повномасштабної конфіскації активів РФ

Уряд Чилі засуджує посилення нападів РФ на Україну та закликає сторони до діалогу - Кислиця

Мерц очікує затяжної війни через небажання РФ вести переговори

Роздратування Трампа не видає його готовності тиснути на РФ санкціями - Климпуш-Цинцадзе

Китай ніколи не постачав зброю жодній зі сторін "конфлікту" в Україні - МЗС КНР

Трамп замислився над повним зняттям обмежень щодо використання західної зброї Україною

Глава МЗС Туреччини наприкінці тижня вирушить до Києва після зустрічей у Москві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА