Інтерфакс-Україна
19:46 17.07.2019

Зеркаль: Продовження арешту для українських моряків - це черговий постріл Росії собі в ногу

3 хв читати
Зеркаль: Продовження арешту для українських моряків - це черговий постріл Росії собі в ногу

Українські дипломати активно працюють над тим, щоб Росія виконала наказ Міжнародного трибуналу з морського права про звільнення трьох українських військово-морських суден і 24 членів їхніх екіпажів, але продовження судом у Москві термінів арешту моряків лише погіршує ситуацію, констатує заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"Упродовж тижнів, що минули від видання наказу трибуналу, ми активно працюємо над тим, щоб його таки було виконано. У правомірний спосіб. Наразі ми впевнені, що російська сторона знає, як це можна зробити. Продовження арешту, на жаль, не полегшує і так складну роботу дипломатів", - написала Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

Вона назвала продовження арешту українських моряків "черговим пострілом Росії собі в ногу".

Заступник глави МЗС також зазначила, що тиск на Росію з вимогою звільнити українських моряків тільки збільшуватиметься. "Доти, доки Росія неправомірно триматиме моряків, це питання лишатиметься головним для наших партнерів у ксіх форматах діалогу з РФ - від двосторонніх зустрічей на найвищому рівні до заяв у Радбезі ООН", - додала вона.

За її словами, турбота про українських громадян "не дозволяє нам просто чекати, поки це питання стане зовсім токсичним для РФ і під тягарем проблем, створених для себе самої, РФ таки виконає наказ трибуналу".

"Але Росія має також усвідомлювати, що кожна така неправомірна дія, як сьогоднішнє продовження арешту, лише погіршує ситуацію. Відтак тиск лише зростатиме. Аж поки наші хлопці не повернуться в Україну", - підсумувала Зеркаль.

Російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї затримали в районі Керченської протоки український буксир "Яни Капу" і малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", що йшли з Одеси до Маріуполя.

24 українцям, які перебували на кораблях, було висунуто обвинувачення в "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи загрози його застосування" (частина 3 статті 322 КК РФ).

Серед заарештованих: командири буксира "Яни Капу" Олег Мельничук, бронекатера "Нікополь" - Богдан Небилиця, бронекатера "Бердянськ" - Роман Мокряк, дивізіону суден забезпечення військово-морської бази "Південь" ВМС України - Володимир Лісовий; співробітники СБУ Андрій Драч і Василь Сорока; члени екіпажів Денис Гриценко, Юрій Без'язичний, В'ячеслав Зінченко, Євген Семидоцький та Андрій Шевченко, Андрій Оприско, Сергій Цибізов, Юрій Будзило, Володимир Терещенко, Віктор Беспальченко, Володимир Варимез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Сергій Чуліб, Владислав Костишин, Сергій Попов, Андрій Артеменко та Андрій Ейдер. Усі вони перебувають під арештом у Москві.

Україна заявила, що заарештовані моряки - військовополонені, їх повинні негайно відпустити.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня за клопотанням України зобов'язав Росію негайно передати заарештованих моряків, а також кораблі на батьківщину.

17 липня Лефортовський суд Москви продовжив арешт усім 24 українським морякам на три місяці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА