Інтерфакс-Україна
11:49 18.07.2019

Гройсман вважає неприйнятними люстраційні ініціативи Зеленського

2 хв читати
Гройсман вважає неприйнятними люстраційні ініціативи Зеленського

 Прем'єр-міністр України, лідер партії "Українська стратегія" Володимир Гройсман не підтримує ініціативу президента України Володимира Зеленського з розширення дії закону про очищення влади (про люстрацію) на президента, депутатів, міністрів та інших топ-чиновників, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

"Я вважаю, що в тому вигляді, в якому пропонується, вона (люстрація) неприйнятна. Ось я подивився на наших урядовців, от скажіть, Євген Нищук,"голос" двох Майданів, буде люструваний, а Медведчук, який хоче розколоти і федералізувати Україну, - не буде люструваний, це несправедливо", - зазначив Гройсман в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

На його думку, ця тема вимагає ще досить глибокої дискусії, тому що вона несе глобальні ризики.

"Якщо, не дай Бог, цю ініціативу буде прийнято, в один день уся влада буде паралізована. Я вважаю, що це дуже послабить нашу державу, і ми станемо дуже вразливими", - упевнений прем'єр.

Водночас Гройсман зазначив, що закон про люстрацію необхідно унормувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Як повідомлялося, Зеленський запропонував законопроект щодо розширення дії закону про очищення влади (про люстрацію) на президента, депутатів, міністрів та інших топ-чиновників, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Зокрема, дію закону пропонується поширити на екс-президента України Петра Порошенка, чинного главу Нацбанку (НБУ) Якова Смолія, прем'єра Володимира Гройсмана та його заступників, голову Верховної Ради Андрія Парубія.

Повний текст інтерв'ю Гройсмана буде опубліковано на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА