12:16 18.07.2019

Визнання СКУ небажаним у РФ погано позначиться на співпраці з українською діаспорою в Росії - глава місії Чолій

2 хв читати
Визнання СКУ небажаним у РФ погано позначиться на співпраці з українською діаспорою в Росії - глава місії Чолій

У Світовому конгресі українців (СКУ) вважають рішення Генпрокуратури Росії про визнання їхньої організації небажаною на території РФ спрямованим на обмеження співпраці СКУ з українською діаспорою в Росії.

"Це рішення є дивним, оскільки Світовий конгрес українців фактично займається такою діяльністю, як підтримка того, щоб Українська греко-католицька церква отримала патріарший статус. Ми підтримували заходи з надання томосу Українській православній церкві. Ми підтримуємо європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Ми захищаємо права українців, де вони не жили б. Ми вважаємо, що такі дії є діями демократичної неурядової організації, і тому ми здивовані, що якась країна може вважати такі дії як загрозу якось режиму", - сказав глава Міжнародної місії СКУ Євген Чолій на прес-брифінгу в четвер у Києві.

На його думку, це рішення є більш проблематичним для організацій і людей, які співпрацюють зі Світовим конгресом у Російській Федерації, оскільки така співпраця може спричинити юридичну відповідальність, включаючи штрафи з конфіскацією майна і навіть ув'язнення.

"Тому ми думаємо, що таке рішення Росія ухвалила, щоб розмежувати Світовий конгрес українців від організацій у Російській Федерації та подальшу співпрацю між нашою світовою надбудовою з українською діаспорою в Росії, яка, напевно, більше всіх потребує підтримки і співпраці зі світовим українством", - додав Чолій.

Світовий конгрес українців - неприбуткова організація української діаспори, створена в 1967 році з метою координації діяльності всіх об'єднань українців, які перебувають за межами України. Підтримує зв'язки з українцями з інших країн. Мета організації - надання допомоги українському народові в боротьбі за державну незалежність. Штаб-квартира СКУ розташована в Торонто, Канада.

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура РФ ухвалила рішення про визнання небажаною на території РФ діяльності міжнародної неурядової організації Ukrainian World Congress (Світовий конгрес українців, Канада).

Заступник міністра закордонних справ Єгор Божок повідомив про намір підготувати президенту України Володимиру Зеленському варіанти відповіді на рішення Генпрокуратури Росії про визнання небажаною діяльність СКУ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА