Інтерфакс-Україна
12:40 18.07.2019

Більш як половина українців за розв’язання конфлікту на Донбасі шляхом повернення непідконтрольних територій до складу України - опитування КМІС

2 хв читати
Більш як половина українців за розв’язання конфлікту на Донбасі шляхом повернення непідконтрольних територій до складу України - опитування КМІС

Більш як половина населення України підтримує врегулювання конфлікту на Донбасі шляхом повернення непідконтрольних територій до складу України, найбільш реалістичні рішення для встановлення миру, на думку українців, пропонує партія "Слуга народу", свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з оприлюдненими на сайті КМІС даними, 53,2% хотіли б розв’язання конфлікту на Донбасі шляхом повернення непідконтрольних територій до складу України з тими самими правами, які отримають інші регіони після реформи з децентралізації. Ще 20,6% - за надання автономії цим територіям у складі України. 5,7% респондентів підтримують ізоляцію територій. За повернення території військовим методом виступають 4,7% респондентів.

Водночас, на запитання "Якби для припинення бойових дій і мирного врегулювання конфлікту на Донбасі потрібно було надати автономію в складі України непідконтрольним територіям Донецької і Луганської областей (ДНР і ЛНР), підтримали б ви таку пропозицію?" 48,2% опитаних відповіли ствердно, 33,1% не підтримали б таку ініціативу.

На думку респондентів (можна було вибирати до трьох відповідей), серед політичних сил найбільш продумані й реалістичні рішення для припинення військового конфлікту на Донбасі та встановлення миру пропонують партії "Слуга народу" (23,8%), "Опозиційна платформа - За життя" ( 15,1%), "Батьківщина" (5,5%). Інші партії не набирають 5% підтримки ("Сила і честь" - 4,8%, "Опозиційний блок" - 4,4%, "Європейська солідарність" - 4,2%).

КМІС з 5 до 15 липня провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2000 респондентів, які проживають у 125 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за триступінчатою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому щаблі, яка репрезентативна для населення України старше за 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, контрольованій українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС і США все ще не можуть домогтися прориву на торговельних переговорах

Україна ввела санкції проти 5-х осіб за підривні інформкампанії, серед них Королевська, Балашов, Латиніна – указ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА