12:40 18.07.2019

Більш як половина українців за розв’язання конфлікту на Донбасі шляхом повернення непідконтрольних територій до складу України - опитування КМІС

2 хв читати
Більш як половина українців за розв’язання конфлікту на Донбасі шляхом повернення непідконтрольних територій до складу України - опитування КМІС

Більш як половина населення України підтримує врегулювання конфлікту на Донбасі шляхом повернення непідконтрольних територій до складу України, найбільш реалістичні рішення для встановлення миру, на думку українців, пропонує партія "Слуга народу", свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з оприлюдненими на сайті КМІС даними, 53,2% хотіли б розв’язання конфлікту на Донбасі шляхом повернення непідконтрольних територій до складу України з тими самими правами, які отримають інші регіони після реформи з децентралізації. Ще 20,6% - за надання автономії цим територіям у складі України. 5,7% респондентів підтримують ізоляцію територій. За повернення території військовим методом виступають 4,7% респондентів.

Водночас, на запитання "Якби для припинення бойових дій і мирного врегулювання конфлікту на Донбасі потрібно було надати автономію в складі України непідконтрольним територіям Донецької і Луганської областей (ДНР і ЛНР), підтримали б ви таку пропозицію?" 48,2% опитаних відповіли ствердно, 33,1% не підтримали б таку ініціативу.

На думку респондентів (можна було вибирати до трьох відповідей), серед політичних сил найбільш продумані й реалістичні рішення для припинення військового конфлікту на Донбасі та встановлення миру пропонують партії "Слуга народу" (23,8%), "Опозиційна платформа - За життя" ( 15,1%), "Батьківщина" (5,5%). Інші партії не набирають 5% підтримки ("Сила і честь" - 4,8%, "Опозиційний блок" - 4,4%, "Європейська солідарність" - 4,2%).

КМІС з 5 до 15 липня провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2000 респондентів, які проживають у 125 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за триступінчатою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому щаблі, яка репрезентативна для населення України старше за 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, контрольованій українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Вето РФ на продовження мандата групи експертів ООН, яка стежила за дотриманням санкцій проти КНДР, - це фактично визнання провини

Голова Національних зборів Франції: Прийде день, коли Україна не буде фронтом, а буде східними воротами Європи

Польща є прикладом для України в реформі місцевого самоврядування - Верещук

Байден із невеликою перевагою випереджає Трампа за результатами опитування

Зеленський заявив про наявність суттєвого обсягу коштів на поточний рік для всіх регіонів країни в межах програми "Зроблено в Україні"

Трамп заявив, що йому на руку участь племінника Кеннеді в передвиборчих перегонах

Кулеба: Візит глави МЗС України до Індії - перший за останні сім років, мета - зміцнення українсько-індійських відносин

"УДАР Віталія Кличка" у Київраді вимагає від центральної влади повернути прибережну смугу озера Міністерка громаді Києва

Опозиція вимагає забезпечити повноцінну роботу парламенту - заява "Євросолідарності".

Кулеба повідомив, що отримує "роздратовані коментарі" з Берліна після відповідей про постачання Україні Taurus

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА