Інтерфакс-Україна
13:21 18.07.2019

СБУ викрила спроби спецслужб РФ вплинути на виборчі процеси в Україні

2 хв читати
СБУ викрила спроби спецслужб РФ вплинути на виборчі процеси в Україні

Співробітники Служби безпеки України викрили чергові спроби спецслужб країни-агресора дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні та вплинути на перебіг і підготовку до позачергових парламентських виборів, повідомляє прес-центр СБУ в четвер.

"З початку цього року за завданням представника ворожих спецслужб мешканка Дніпра створила та здійснювала адміністрування спільнот у заборонених російських соцмережах. Правоохоронці задокументували, що за матеріальну вигоду жінка публікувала та розміщувала на ресурсах статті, які виправдовували збройну агресію РФ проти України та політику Кремля на міжнародній арені, незаконну анексію Кримського півострова, популяризували терористичні організації "Д/ЛНР", - йдеться в повідомленні прес-центру СБУ.

За даними спецслужби, після оголошення позачергових парламентських виборів адміністратор отримала з Ростова-на-Дону завдання створити в українському сегменті мережі інтернет сайти з фейковою інформацією про політичні партії та кандидатів у народні депутати.

"Ці деструктивні матеріали були спрямовані на дестабілізацію внутрішньої ситуації в Україні та зростання соціального напруження, інспірування ворожнечі між прихильниками різних політсил та маніпулятивного впливу на електоральні вподобання виборців. Крім того, серед матеріалів, що розповсюджувались у цих групах, містилися публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади", - зазначають у відомстві.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України. Під час слідчих дій вилучено комп'ютерну техніку та засоби зв'язку, які містять докази її протиправної діяльності.

Триває досудове розслідування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга: Бажаємо народу Грузії реалізувати свої європейські прагнення попри дії нинішнього уряду

В Євросолідарності заявляють про медіаатаки на їх нардепів, зокрема, Княжицького та Сюмар

Майбутній уряд Чехії може зменшити підтримку України

Суд скасував домашній арешт керівника апарату КМДА Загуменного і відсторонення його від посади - КМДА

Ексглава "Укренерго" Кудрицький допускає, що в майбутньому може зайнятися політичною діяльністю

Суд прийняв рішення про незаконність блокування міжнародної діяльності Порошенка після доповіді Європарламенту – адвокат

Климпуш-Цинцадзе: Україна не має права ігнорувати зауваження, викладені у звіті Єврокомісії

"Євросолідарність" закликає Раду і Кабмін обговорити доповідь Єврокомісії по Україні і врахувати її в роботі

Кличко: На наступній сесії Київради планується збільшити фінансування Сил безпеки і оборони ще на 1 млрд грн.

Апеляційний адміністративний суд визнав незаконним блокування міжнародної діяльності Порошенка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА