18:52 18.07.2019

Пройти до ВР мають шанси 7 партій - опитування Центру Разумкова

3 хв читати
Пройти до ВР мають шанси 7 партій - опитування Центру Разумкова

П'ять партій долають 5%-й прохідний бар'єр на позачергових виборах до Верховної Ради України, ще дві політсили мають шанси пройти до парламенту з урахуванням теоретичної похибки вибірки, свідчать результати соцдослідження соціологічної служби Центру Разумкова.

Згідно з оприлюдненими в четвер результатами соцдослідження, проведеного соціологами з 12 до 17 липня, найчастіше виборці мають намір віддати свій голос за партію "Слуга народу" - 40,2% респондентів, які голосуватимуть 21 липня, і 44,4% серед тих, хто має намір брати участь у виборах і вже визначився, за кого голосувати.

За партію "Опозиційна платформа - За життя" мають намір проголосувати відповідно 12,1% та 13,3%, за ВО "Батьківщина" - відповідно 7,7% та 8,5%, за партію "Європейська солідарність" - відповідно 6,8% та 7,5%, за партію "Голос" - відповідно 6,1% та 6,8%.

Певні шанси подолати 5-процентний прохідний бар'єр та пройти до Верховної Ради, з урахуванням теоретичної похибки вибірки, яка не перевищує 2,3%, мають ще дві політичні сили: "Сила і честь", за яку віддали б свої голоси 4,0% респондентів, які голосуватимуть, і 4,5% тих, хто голосуватиме і вже визначився зі своїм вибором; Радикальна партія - відповідно 3,0% та 3,3%.

Кожну з інших партій, що беруть участь у виборах, мають намір підтримати 2,5% і менше респондентів, які голосуватимуть.

Водночас, як свідчать результати дослідження, на час проведення опитування 9,5% респондентів із тих, хто прийде на виборчі дільниці, ще не визначилися, за кого віддадуть свої голоси.

При цьому 8,2% респондентів від загальної кількості опитаних соціологами заявили, що не мають наміру голосувати на позачергових парламентських виборах.

Найбільшу підтримку партія "Слуга народу" має в південному регіоні (тут за неї мають намір голосувати 56,4% усіх опитаних) і в центральному регіоні (37,8%). Партію "Опозиційна платформа - За життя" найбільшою мірою підтримують на сході (22,4%) і на півдні (13,3%). За ВО "Батьківщина" найчастіше готові голосувати жителі центрального (10%) і західного регіонів (7,4%), це саме стосується і партії "Європейська солідарність" (відповідно 6,9% та 8,9%). За партію "Голос" найчастіше готові голосувати жителі західного регіону (12,1%).

"Що молодші респонденти, то частіше вони готові голосувати за партію "Слуга народу" (її підтримка зростає від 25,3% серед тих, кому 60 і більше років, до 48,1% серед молоді віком від 18 до 29 років). Партія "Голос" також має найвищу підтримку в молодшій віковій групі (18-29 років). Електоральна підтримка партій "Опозиційна платформа - За життя", ВО "Батьківщина", "Сила і честь" більше виражена в старших вікових групах", - зазначають соціологи.

Це соціологічне дослідження проведене соцслужбою Центру Разумкова з 12 до 17 липня 2019 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що представляє доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко скасував поїздку до Швейцарії, очікує вручення повісток ДБР згідно з нормами КПК - "Євросолідарність"

Депутат ОПЗЖ Лукашев: Закон Про освіту не працюватиме повною мірою без належного фінансування

Сенатори-демократи закликали Еспера не виділяти кошти на будівництво стіни на кордоні з Мексикою

Українська делегація в ПАРЄ продовжить роботу

Проект стратегії безпеки України передбачає заходи для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ

Зеленський запропонував членам РНБО представити пропозиції щодо проекту стратегії національної безпеки за тиждень

Зеленський і Гончарук домовилися про проміжний звіт Кабміну до 4 лютого та скріпили це рукостисканням

Гончарук пообіцяв Зеленському виконати поставлені президентом завдання найближчим часом

Зеленський вважає за необхідне розділити деякі міністерства, очікує від прем'єра структурної концепції

Зеленський закликав Гончарука подумати над можливим кадровим посиленням уряду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА