Інтерфакс-Україна
18:19 24.07.2019

Єлизавета II призначила Джонсона прем'єром Великої Британії

2 хв читати
Єлизавета II призначила Джонсона прем'єром Великої Британії

Королева Великої Британії Єлизавета ІІ в середу прийняла Бориса Джонсона і, призначивши його прем'єр-міністром, доручила йому сформувати новий уряд, повідомляють британські телеканали.

Після прийому в королеви в Букінгемському палаці Джонсон вирушить до резиденції глави уряду на Даунінг-стрит, 10, де виступить із програмною промовою.

Очікується, що пізніше в середу Джонсон оголосить склад свого кабінету.

Джонсон став 14-м прем'єром за період правління Єлизавети ІІ, зазначає британська преса.

Борису Джонсону 55 років, він народився в Нью-Йорку, потім із сім'єю переїхав до Брюсселя, а відтак - до Лондона. Освіту Джонсон здобув в Ітонському коледжі, потім вступив до Оксфордського університету, де займався стародавньою літературою і класичною філософією. Після університету почав працювати журналістом, а в 2001 році став членом палати громад парламенту Великої Британії від Консервативної партії.

Помітним гравцем на британській політичній арені Джонсон став у 2008 році, коли обійняв посаду мера Лондона. Цю посаду Джонсон зберігав до 2016 року, приділяючи особливу увагу боротьбі зі злочинністю та транспортним проблемам у місті. Багатьом Джонсон запам'ятався як мер, який їздив на роботу на велосипеді.

У 2016 році Джонсон став міністром закордонних справ Великої Британії в уряді прем'єр-міністра Терези Мей, але у 2018 році залишив цю посаду через розбіжності з Мей щодо Brexit.

Джонсон здобув велику підтримку однопартійців, незважаючи на свою жорстку позицію стосовно Brexit. Джонсон наполягав, що Велика Британія має вийти з ЄС до 31 жовтня за будь-якого розкладу.

Джонсон заявляв, що угода, узгоджена Терезою Мей з Брюсселем, мертва. Якщо Джонсон проводитиме нові переговори з ЄС, він має намір спробувати позбутися "страхувального плану" щодо ірландського кордону, який викликає невдоволення британського парламенту, котрий вважає, що він надмірно прив'язує Велику Британію до норм ЄС.

Джонсон, фаворит перегонів за посаду прем'єр-міністра, набрав 92153 голоси, його суперник - глава МЗС Великої Британії Джеремі Гант здобув 46656 голосів членів Консервативної партії, повідомили організатори голосування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА