17:33 03.08.2019

ЦВК оголосила результати виборів до ВР за партійними списками

3 хв читати
ЦВК оголосила результати виборів до ВР за партійними списками

Центральна виборча комісія оголосила результати позачергових виборів до Верховної Ради 21 липня в багатомандатному виборчому окрузі (за списками партій).

Як оголосила голова ЦВК Тетяна Сліпачук, партія "Слуга народу" за партійними списками отримує – 124 мандати, "Опозиційна платформа – За життя" – 37, "Батьківщина" – 24, "Європейська солідарність" – 23, "Голос" – 17 мандатів.

Згідно з даними ЦВК, за партію "Слуга народу" в багатомандатному виборчому окрузі проголосували 43,16% (6 млн307 тис. 792) виборців, за ОПЗЖ – 13,05% (1 млн 908 тис. 111) виборців, за партію "Батьківщина" – 8,18% (1 млн 196 тис. 304) виборців, за "Європейську солідарність" – 8,10% (1 млн 184 тис. 620) виборців, за партію "Голос" – 5,82% (851 тис. 722) виборців.

Решта політичних сил не подолали 5-відсоткового прохідного бар'єру.

"Радикальна партія Олега Ляшка" отримала – 4,01% голосів, "Сила і честь" – 3,82%, "Опозиційний блок" – 3,03%, "Українська стратегія Гройсмана" – 2,41%, Партія Шарія – 2,23%, "Свобода" – 2,15%, "Громадянська позиція" – 1,04%, Партія зелених – 0,66%, "Самопоміч" – 0,62%, Аграрна партія – 0,51%, Рух нових сил Михайла Саакашвілі – 0,46%, "Сила людей" – 0,19%, "Сила права" – 0,13%, , "Патріот" – 0,11%,"Соціальна справедливість" – 0,10%, "Незалежність" – 0,05%."Факел" – 0,05%,

У закордонному виборчому окрузі було сформовано 102 дільничні виборчі комісії в 72 країнах світу. Найбільше дільниць – у Німеччині (п'ять), по чотири сформовано в США, Польщі та Італії, по три - в Канаді, Іспанії та Туреччині. У Росії дільниці для голосування були закриті.

Партія "Європейська солідарність" перемогла у закордонному виборчому окрузі на позачергових парламентських виборах в Україні, набравши 29,55% голосів виборців, у партії "Слуга народу" – 28,13% голосів.

Партія "Слуга народу" перемогла в таких областях: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська і в Києві.

В Одеській області партія "Слуга народу" здобула перемогу в 10 округах, в одному окрузі перемогла ОПЗЖ.

У Донецькій і Луганській областях перемогу здобула партія "Опозиційна платформа – За життя".

Партія "Голос" перемогла в трьох округах Львівської області, в одному окрузі цієї області перемогла "Європейська солідарність", в інших восьми округах – партія "Слуга народу"

Згідно з озвученими главою ЦВК даними, загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у народні депутати України за списками партій, які отримали 5% і більше, становить 11 млн 448 549 тис.

Позачергові вибори у Верховну Раду відбулися в неділю, 21 липня, за змішаною системою: 225 кандидатів обирали за партійними списками в загальнодержавному багатомандатному окрузі та 199 за мажоритарною системою в одномандатних округах (внаслідок окупації частини території країни).

Вибори не відбулися в окупованому Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

У бюлетені було 22 політичні партії, у 199 мажоритарних округах балотувалося 3085 кандидатів – як самовисуванців, так і тих, яких висунули партії.

Чинна редакція Конституції не містить вимог про обов'язкове входження народного депутата до фракції партії, за списком якої його обрали в парламент. Тому не виключено, що крім фракцій партій, що подолали 5-відсотковий бар'єр, в майбутньому парламенті буде створено депутатські групи, куди можуть увійти депутати-мажоритарники.

Згідно із законом про вибори народних депутатів України, ЦВК встановлює результати виборів депутатів у загальнодержавному окрузі та в одномандатних округах не пізніше, ніж на п'ятнадцятий день з дня голосування (не пізніше 5 серпня). Не пізніше, ніж на п'ятий день (не пізніше 10 серпня) з дня встановлення результатів виборів ЦВК офіційно оприлюднює ці дані в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" (список обраних депутатів публікується в алфавітному порядку).

Згідно із законодавством, повноваження народних депутатів Верховної Ради поточного скликання припиняються після складання присяги новообраними парламентаріями.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА