18:35 06.08.2019

Кабмін розраховує на збільшення частки використання в побуті української мови до 75% до 2030 року

2 хв читати
Кабмін розраховує на збільшення частки використання в побуті української мови до 75% до 2030 року

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію популяризації української мови до 2030 року "Сильна мова - успішна держава".

Як зазначено в розпорядженні уряду №596 від 17 липня, реалізація стратегії здійснюватиметься в три етапи.

На першому етапі (2019-2020 роки) пріоритетним напрямом є вивчення поточного стану сфери застосування державної мови.

На другому етапі (2021-2025 роки) пріоритетним напрямом стане збільшення комунікативного і демографічного потенціалу української мови, формування цілісного україномовного інформаційно-культурного простору.

На третьому етапі (2026-2030 роки) пріоритетним напрямом реалізації стратегії буде підвищення загальної мовної культури населення.

Документом визначено, що протягом усіх етапів реалізації стратегії проводитимуться інформаційно-роз'яснювальні кампанії серед населення щодо важливості використання української мови в повсякденному житті, публічній та приватній сферах, актуальності її вивчення та використання, а також виконуватимуться завдання, спрямовані на зміцнення української ідентичності серед українців, які проживають за межами України.

Так, серед завдань, які прописані в стратегії: збільшення до 80% частки використання української мови в телерадіоефірі, збільшення обсягу та поширення в інтернеті інформаційно-довідкового контенту українською мовою, забезпечення стабільної трансляції українських радіо- і телеканалів на тимчасово окупованій території України, забезпечення наявності українських інформаційних та інших телеканалів у готелях та інших аналогічних засобах розміщення в країнах, які громадяни України найчастіше відвідують з метою туризму.

Очікується, що реалізація цієї стратегії приведе до досягнення таких результатів: частка громадян України, зокрема дітей, які виключно або переважно використовують українську мову в побуті, за результатами соціологічних опитувань має становити не менше ніж 75%; не менше ніж 80% громадян України називатимуть рідною мовою українську за результатами перепису населення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Королева Єлизавета II схвалила законопроект про вихід Великої Британії з ЄС, ініціатива набула юридичної сили

"Батьківщина" внесла законопроект, що обмежує максимальну зарплату керівникам держпідприємств і держслужбовцям

Труба скептично оцінює результати канадської експертизи, що нібито підтвердила ідентичність його голосу на скандальних записах

Посли G7 в Україні відзначили ефективні зусилля Зеленського в подоланні наслідків катастрофи літака "МАУ"

Підтвердження канадськими експертами ідентичності голосу Труби на записах доводить політичний характер переслідувань Порошенка - адвокат

Криклій готовий стати персональною "інвестнянею" для інвесторів в інфраструктуру

Зеленський: Працюємо над звільненням утримуваних осіб і з окупованих територій, і всіх, хто перебуває в Росії, зокрема і кримських татар

Імовірність дострокового припинення каденції ВР - 40% - Арахамія

Зовнішню інвестрекламу України в умовах агресії Росії варто будувати на дешевизні та перспективності вкладень - Сенцов

Для мене посада міністра - це точно не спосіб отримання великих доходів - Новосад

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА