12:14 20.08.2019

В ОП готують законопроекти, що передбачають винагороду викривачам корупції на рівні 10% зафіксованого хабара

2 хв читати
В ОП готують законопроекти, що передбачають винагороду викривачам корупції на рівні 10% зафіксованого хабара

В Офісі президента України готують законопроекти, що регламентують порядок повідомлення про корупційні правопорушення, а також матеріальну винагороду викривачів у межах 10% від суми відшкодованих збитків або розміру неправомірної вигоди (хабара).

Як повідомляється на сайті президента України у вівторок, механізми захисту й заохочення викривачів корупції обговорювалися з представниками громадських організацій та міжнародних партнерів України у сфері боротьби з корупцією 19 серпня за ініціативи заступника керівника Офісу глави держави Руслана Рябошапки.

"Разом з міжнародними експертами та фахівцями з українських громадських організацій ми обговорили зміни до законодавства, що стосуються вдосконалення механізмів повідомлення про корупційні правопорушення, посилення захисту осіб, які надають таку інформацію, а також способи їх мотивування для викривання топ-корупціонерів", - сказав Рябошапка.

Проекти законів, що готуються, регламентують способи та порядок повідомлення про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, процедури розгляду таких повідомлень, права та гарантії захисту викривачів, їхніх близьких осіб та інших осіб, які сприяли розкриттю викривачем інформації, включно з правом викривача отримувати дані про стан розгляду наданої інформації, правом на безоплатну правову допомогу, конфіденційність, а також на матеріальну винагороду в межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру неправомірної вигоди (хабара).

"Викривачі, що повідомляють про масштабні корупційні схеми, які завдають державі значних збитків, будуть заохочені матеріальною винагородою. Крім того, держава гарантуватиме викривачам корупційних злочинів захист від переслідувань за розголошення інформації, відновлення порушених трудових та інших прав, конфіденційність повідомлень про корупцію, а також встановлення відповідальності у випадках переслідування викривачів", - пояснив Рябошапка.

Відповідні законопроекти, підготовлені з урахуванням передвиборних зобов'язань Володимира Зеленського, президент України внесе як невідкладні для позачергового розгляду Верховною Радою.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА