14:07 24.08.2019

Президент Євроради Туск рекомендує "Великій сімці" запросити на наступну зустріч не Росію, а Україну як гостя

2 хв читати
Президент Євроради Туск рекомендує "Великій сімці" запросити на наступну зустріч не Росію, а Україну як гостя

Президент Європейської Ради Дональд Туск радить лідерам "Великої сімки" (G7) замість того, щоб знову запросити на наступну зустріч лідерів Росії, як гостя запросити Україну.

"Коли йдеться про те, запрошувати чи ні Росію за стіл, я хотів би сказати таке. По-перше, причина, з якої Росію не було запрошено в 2014, все ще залишається. Навіть більше, є і свіжа причина - нещодавня провокація РФ в Азовському морі", - сказав Туск у суботу в Біарріці (Франція) перед початком зустрічі лідерів країн G7.

По-друге, за його словами, Росію запросили на "Велику сімку" першого разу, "оскільки ми вірили, що вона буде розвиватися шляхом ліберальної демократії, верховенства права та прав людини".

"Якщо серед нас є хтось, хто може сказати з цілковитою впевненістю, що Росія на цьому шляху, я буду намагатися переконати моїх співрозмовників, що буде краще запросити Україну як гостя, звісно, на наступну зустріч "Великої сімки", щоб почути думку нового президента (президента України Володимира Зеленського – ІФ). Я говорив з ним два дні тому і я знаю, що він був би в цьому зацікавлений", - заявив Туск.

При цьому він нагадав, що рік тому в Канаді президент США Дональд Трамп запропонує знову запросити Росію у "Велику сімку", відкрито заявивши, що "анексія Криму Росією частково виправдана, і що ми повинні прийняти цей факт". "За жодних умов ми не можемо погодитися з цією логікою", - наголосив президент Євроради.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА