15:21 30.08.2019

Зеленський пропонує зменшити кількість народних депутатів до 300 і впровадити лише пропорційну виборчу систему - законопроект

2 хв читати
Зеленський пропонує зменшити кількість народних депутатів до 300 і впровадити лише пропорційну виборчу систему - законопроект

Президент України Володимир Зеленський пропонує зменшити конституційний склад Верховної Ради України до 300 народних депутатів і впровадити суто пропорційну виборчу систему.

Це передбачено у поданому главою держави законопроекті №1017 про внесення змін до ст.76 і 77 Конституції України, який президент визначив як невідкладний.

Так, у ст.76 Конституції пропонується закріпити, що склад Верховної Ради становить 300 народних депутатів, які також обираються на п'ять років. При цьому вилучається формулювання "які обираються на основі загального, рівного та прямого виборчого права шляхом таємного голосування".

"Народним депутатом України може бути громадянин України ("може бути обраний громадянин України" в нинішній редакції - ІФ), який на день виборів досяг 21 року, має право голосу, постійно проживає в Україні щонайменше останні п'ять років і володіє державною мовою ("і проживає в Україні протягом останніх п'яти років" у нинішній редакції Конституції - ІФ)", - пропонується прописати в Основному законі.

Не може бути народним депутатом України (нині "обраним до Верховної Ради України" - ІФ) громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо цю судимість не погашено і не знято у встановленому законом порядку.

У ст. 77 Конституції пропонується закріпити, що Верховна Рада обирається за пропорційною системою. При цьому залишається формулювання, що порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Перехідні положення законопроекту передбачають, що після набуття чинності цього закону про внесення змін до Конституції Верховна Рада, обрана до набуття чинності цього закону, продовжує виконувати свої обов'язки до наступних виборів народних депутатів України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Джуліані пообіцяв надати суду докази замаху на екс-генпрокурора України Шокіна

Плачкова: Стабільна економічна та політична ситуація в Україні - ось що залучатиме інвесторів

Європарламент ратифікував угоду щодо Brexit

Рейтинги "Слуги народу", "ОПЗЖ" і "Батьківщини" з виборів ВР майже не змінилися, тоді як у "Євросолідарності" зросли, а у "Голосу" знизилися - опитування

Змішану форму правління в Україні підтримують понад 60% юристів і суддів - результати опитування

Більшість українців вважають двигуном реформ у країні президента - опитування

Ердоган звинувачує РФ у недотриманні домовленостей щодо Сирії - ЗМІ

Ердоган заявив про неприйнятність плану Трампа щодо Близького Сходу

Курц закликає Палестину та Ізраїль до переговорів на основі "угоди століття", запропонованої США

Трамп представив концептуальну карту з територією "майбутньої держави Палестина"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА