19:36 30.08.2019

Зеленський запропонував наділити народ правом законодавчої ініціативи

1 хв читати
Зеленський запропонував наділити народ правом законодавчої ініціативи

Право законодавчої ініціативи в українському парламенті, яке раніше поширювалося на президента, Кабінет Міністрів і народних депутатів, пропонується розширити на народ України.

Про це йдеться в тексті законопроекту №1015 "Про внесення змін до ст. 93 Конституції України (про законодавчу ініціативу народу)", внесеного президентом України Володимиром Зеленським 29 серпня, текст якого розміщено на сайті українського парламенту в п'ятницю.

Законопроектом пропонується викласти перший абзац ст. 93 Конституції в редакції, згідно з якою "право законодавчої ініціативи у Верховній Раді належить народу, президенту України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України та реалізується ними у випадках і порядку, визначених Конституцією і законами України".

Ту саму статтю Основного Закону пропонується доповнити абзацом: "Закон приймається відповідно до вимог законодавчої процедури, визначеної Конституцією та законами України".

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що метою запропонованих законопроектом змін є забезпечення ефективного механізму законодавчої ініціативи в Україні шляхом розширення переліку її суб'єктів.

Необхідність ухвалення законопроекту обґрунтовується тим, що визначений Конституцією перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи "є звуженим і позбавляє можливості виступати таким суб'єктом безпосередньо народ України як єдине джерело влади".

В Україні поки що немає законодавчого механізму реалізації пропозиції щодо наділення народу правом законодавчої ініціативи.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА