19:36 30.08.2019

Зеленський запропонував наділити народ правом законодавчої ініціативи

1 хв читати
Зеленський запропонував наділити народ правом законодавчої ініціативи

Право законодавчої ініціативи в українському парламенті, яке раніше поширювалося на президента, Кабінет Міністрів і народних депутатів, пропонується розширити на народ України.

Про це йдеться в тексті законопроекту №1015 "Про внесення змін до ст. 93 Конституції України (про законодавчу ініціативу народу)", внесеного президентом України Володимиром Зеленським 29 серпня, текст якого розміщено на сайті українського парламенту в п'ятницю.

Законопроектом пропонується викласти перший абзац ст. 93 Конституції в редакції, згідно з якою "право законодавчої ініціативи у Верховній Раді належить народу, президенту України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України та реалізується ними у випадках і порядку, визначених Конституцією і законами України".

Ту саму статтю Основного Закону пропонується доповнити абзацом: "Закон приймається відповідно до вимог законодавчої процедури, визначеної Конституцією та законами України".

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що метою запропонованих законопроектом змін є забезпечення ефективного механізму законодавчої ініціативи в Україні шляхом розширення переліку її суб'єктів.

Необхідність ухвалення законопроекту обґрунтовується тим, що визначений Конституцією перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи "є звуженим і позбавляє можливості виступати таким суб'єктом безпосередньо народ України як єдине джерело влади".

В Україні поки що немає законодавчого механізму реалізації пропозиції щодо наділення народу правом законодавчої ініціативи.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У березні в Європарламенті відбудеться український тиждень - Точицький

Обвинувачення на адресу затриманих у справі Шеремета вважають тією чи іншою мірою обґрунтованими лише 16% українців - опитування

41% українців вважає, що влада намагається поліпшити ситуацію в країні, але їй це наразі не вдається, 37% оцінюють її дії як імітацію - опитування

Якщо розведення сил на Донбасі призводитиме до загибелі мирного населення та військових України, його проводити не можна - Верещук

Рівень довіри українців до президента, ВР та Кабміну за півроку суттєво знизився - опитування

За Зеленського на виборах президента готові голосувати 40% опитаних українців, за "Слугу народу" 36% - опитування

У майбутній воєнній стратегії України буде задокументовано курс країни на членство в НАТО - Апаршин

Країни-члени НАТО знають, як розблокувати роботу Комісії Україна-НАТО - Верещук

Разумков цього тижня відвідає Латвію та Естонію

Трамп: Нові заяви про втручання РФ у вибори 2020 року в США - обман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА