14:33 31.08.2019

Зеленський пропонує зробити НАЗК неколегіальним органом і упродовж 1,5 місяця перезапустити його

4 хв читати
Зеленський пропонує зробити НАЗК неколегіальним органом і упродовж 1,5 місяця перезапустити його

Президент України Володимир Зеленський пропонує змінити форму управління Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), зобов'язати керівництво свого Офісу подавати е-декларації, а також скоротити державне фінансування політичних партій.

Такі пропозиції містяться в президентському законопроекті (№1029) Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції.

Велику кількість змін пропонується внести до закону про запобігання корупції. Його дію хочуть поширити на посади в Офісі президента України, яких призначає і звільняє глава держави, а також на посади патронатної служби згідно з законом про державну службу і на помічників суддів (ст. 3).

При цьому з переліку приберуть громадських активістів-антикорупціонерів для е-декларування, яких раніше вже було скасовано рішенням Конституційного суду.

Декларації керівника Офісу президента, його першого заступника і заступника будуть обов'язково повністю перевірятиме НАЗК, як і посадових осіб, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище (ст. 50).

Керувати діяльністю Національного агентства із запобігання корупції замість п'яти членів буде голова, якого призначає і звільняє Кабінет Міністрів (ст. 5 Закону Про запобігання корупції).

Таким чином, форма управління НАЗК зміниться з колегіальної на одноосібну.

У законопроекті прописані вимоги та обмеження для претендентів на посаду голови Нацагентства. Його призначатимуть на 4 роки, та сама людина не зможе обіймати посаду двічі поспіль, а однією з підстав для звільнення буде висновок комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК про неефективність такої діяльності.

Глава Агентства зможе призначити собі трьох заступників. За його рішенням може бути створено щонайбільше 6 територіальних органів НАЗК, територія діяльності яких може не збігатися з адміністративно-територіальним поділом.

У законопроекті прописано порядок проведення конкурсу на посаду голови Нацагентства.

Законопроект передбачає створення уповноважених підрозділів щодо запобігання та виявлення корупції в Офісі президента України, апараті Верховної Ради України, секретаріаті Кабміну, апаратах РНБО, Рахункової палати, Верховного суду, Вищого антикорупційного суду, Конституційного суду, Національного банку, апаратах та територіальних органах міністерств, на державних підприємствах, в місцевих радах, адміністраціях та інших державних установах (ст. 131).

Посадовий оклад голови НАЗК становитиме 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних громадян, його заступників – 30 мінімумів, а керівників територіальних управлінь – 25. Передбачено також надбавки та премії (ст. 16).

Наразі оклад члена Агентства становить 19,5 прожиткового мінімуму, а глави органу – пропорційно окладу члена НАЗК з коефіцієнтом 1,3.

У законопроекті є окрема норма, відповідно до якої на іноземців-нерезидентів, які є членами наглядових рад державних банків або підприємств, не поширюється закон у частині подання е-декларацій.

Крім того, пропонується зобов'язати подавати декларації тих, хто працює на посадах у сфері оперативно-розшукової, розвідувальної, контррозвідувальної діяльності, якщо їх призначає та звільняє президент актами без грифа таємності (ст. 52-1).

Спеціальна перевірка осіб, яких призначає президент, Верховна Рада, Кабінет Міністрів, здійснюється після призначення на посаду, за винятком посади судді (ст. 56).

Крім того, мають намір зобов'язати кандидатів у нардепи на позачергових, проміжних, повторних виборах подавати декларації, зараз це не передбачено (ст. 107 закону про вибори народних депутатів).

Закон набуде чинності наступного дня після публікації.

Згідно з перехідними положеннями законопроекту, після цього через 45 днів достроково припинять повноваження членів НАЗК, керівників апарату, членів громадської ради при Агентстві.

Упродовж цих 45 днів Кабмін матиме провести конкурс для призначення нового глави НАЗК, а протягом двох місяців забезпечити формування громадської ради при органі. Крім того, Кабмін матиме визначити склад комісії з аудиту ефективності НАЗК не пізніше ніж через два роки з дня призначення голови Агентства.

Також цим законопроектом президент України пропонує скоротити щорічне державне фінансування партій з 0,02 до 0,01 розміру мінімальної заробітної плати, помноженої на кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у багатомандатному виборчому окрузі на останніх виборах народних депутатів.

Передбачається також, що право на держфінансування матимуть партії, які на останніх парламентських виборах набрали щонайменше 5% голосів у багатомандатному виборчому окрузі. Зараз фінансування отримують партії, що подолали 2-відсотковий поріг.

Такі зміни пропонується внести до ст. 17-2 та ст. 17-3 закону "Про політичні партії в Україні".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нинішня влада надалі вганяє Україну в боргову яму - Тимошенко

Більше ніж половина американців вважають, що Cенат має позбавити Трампа посади

У "Євросолідарності" вважають активізацію кримінальних справ проти Порошенка політичним переслідуванням

МЗС України вимагає виключити зображення Тризуба з британського "Посібника з протидії екстремізму"

У зв'язку з посиленням обстрілів на Донбасі Україна зв'язуватиметься з партнерами з "нормандського формату"

Глава МЗС України обговорить питання передання Україні самописців літака "МАУ" з іранським міністром

Конфлікт на Донбасі може бути заморожений на десятиліття, як у Придністров'ї - Зайдік

ОБСЄ докладатиме всіх зусиль для досягнення повного стійкого припинення вогню на Донбасі

На економічний форум у Давос їдуть понад 20 українських нардепів

Зеленський вважає, що між Україною та Ізраїлем дуже міцні відносини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА