09:47 03.09.2019

Депутати "Слуги народу" внесли законопроект про захист прав споживачів фінпослуг

2 хв читати
Депутати "Слуги народу" внесли законопроект про захист прав споживачів фінпослуг

Депутати пропрезидентської фракції "Слуга народу" зареєстрували проект закону "Про захист прав споживачів фінансових послуг" (№1085), який передбачає наділення регуляторів фінринку НБУ, НКЦПФР і Нацкомфінпослуг повноваженнями застосовувати до фінустанов заходи впливу й накладати адміністративні стягнення за порушення прав споживачів.

Як випливає з пояснювальної записки до документа, який президент визначив як невідкладний, він спрямований на створення системи захисту прав споживачів фінпослуг і усунення прогалин та неузгодженостей у чинному законодавстві.

Авторами законопроекту є голова профільного комітету Данило Гетманцев, Павло Фролов і Святослав Юраш.

Згідно з його текстом, планується чітко прописати в Кодексі України про адміністративні правопорушення норми, що визначають порушення прав споживачів фінансових послуг як склад адміністративного правопорушення.

Відповідно до законопроекту для всіх фінансових установ-кредитодавців буде встановлено єдиний формат розрахунку загальної вартості кредиту та єдину формулу розрахунку реальної річної відсоткової ставки, а результати таких розрахунків мають бути зазначені в договорі про споживчий кредит.

У документі також прописано зміни до закону "Про споживче кредитування", про розширення поняття загальних витрат за споживчим кредитом шляхом внесення до нього всіх витрат споживача, разом із додатковими й супутніми послугами третіх осіб.

Крім того, законопроект уточнює і доповнює норми про укладення електронного договору про споживчий кредит і використання електронного підпису при підписанні такого договору.

У разі ухвалення закону для банків і небанківських фінансових установ буде впроваджено однакові правила у сфері реклами фінансових послуг і надання інформації про них, а також встановлено однакову відповідальність за порушення прав споживачів.

На думку авторів законопроекту, його ухвалення дасть змогу зміцнити довіру споживачів фінансових послуг до фінансового сектора, створити механізми захисту їхніх прав та інтересів, забезпечити кращу поінформованість споживачів про фінансові послуги, які їм пропонуються.

Як повідомлялося, ухвалення законопроекту про захист прав споживачів фінансових послуг і "спліт" повноважень Нацкомфінпослуг між Нацбанком і НКЦПФР є однією з умов співпраці України з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Волкер: вільні вибори на Донбасі можуть бути тільки після вирішення питань безпеки, а це залежить від РФ

Пристайко: ми фокусуємося на Донбасі, оскільки сподіваємося досягти успіху, що дозволить рухатися в подальшому і щодо Криму

Вибори на Донбасі не будуть на умовах бойовиків

Пристайко: до Конституції України не будуть вноситися зміни про "особливий статус" Донбасу, а для ОРДЛО пропонується розвиток шляхом децентралізації

Загроза Росії перекрити транзит через Україну як важіль тиску на Київ усе менше щось означає

Члени Кабміну спільно з нардепами готуватимуть до прийняття закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО

Зеленський хотів би розведення військ на всій лінії розмежування, а не на окремих ділянках

Лайчак: "Формула Штайнмаєра" - хороша основа для виконання Мінських угод

Прем'єр України вважає перспективним проект водного шляху між Балтійським і Чорним морями

ВР має 30 днів для доопрацювання Виборчого кодексу - "ОПОРА"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА