Інтерфакс-Україна
11:54 03.09.2019

ВР ухвалила закон про скасування депутатської недоторканності

2 хв читати
ВР ухвалила закон про скасування депутатської недоторканності

Верховна Рада проголосувала за остаточне схвалення (в цілому) законопроекту №7203 про внесення змін до ст. 80 Конституції України, яким передбачено позбавлення народних депутатів недоторканності з 2020 року.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за таке рішення проголосували 373 народні депутати на пленарному засіданні парламенту у вівторок. Для остаточного схвалення конституційних змін, згідно з процедурою, потрібно було щонайменше 300 голосів.

"За" проголосували 252 нардепи з фракції "Слуга народу", 24 - фракції "Євросолідарність", 23 - фракції "Батьківщина", 22 - групи "За майбутнє", 19 - фракції "Голос". Ще 33 голоси дали позафракційні депутати.

При цьому жодного голосу "за" не дала фракція "Опозиційна платформа - За життя" - усі 27 присутніх на засіданні нардепів цієї фракції не голосували.

Законом буде виключено зі ст. 80 Конституції положення про те, що народні депутати не можуть без згоди Верховної Ради бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані або заарештовані, а також що їм гарантується депутатська недоторканність.

У цій статті залишиться лише одна норма - про те, що народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за зневагу або наклеп.

Передбачено, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Як повідомлялося, Верховна Рада IX скликання на своїй першій сесії в ніч на 30 серпня попередньо схвалила (в першому читанні) проект закону про внесення змін до ст. 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів.

Парламентські фракції "Батьківщина" та "Європейська солідарність" виступили за корекцію змін, які пропонується внести до ст. 80 Основного закону, щоб врахувати застереження Конституційного Суду і не допустити в подальшому оскарження закону про скасування недоторканності народних депутатів.

За процедурою, для голосування за зміну Основного закону парламенту потрібен висновок КС про відповідність законопроекту ст. 157 та ст. 158 Конституції.

Висновок щодо законопроекту №7203 КС надав у червні 2018 року.

У Верховній Раді VIII скликання не розглядали цих конституційних змін, посилаючись на те, що у своєму висновку КС звернув увагу, що, ухвалюючи рішення про скасування депутатської недоторканності, необхідно враховувати здатність політичної та правової системи України у разі повної відсутності інституту депутатської недоторканності забезпечити безперешкодне та ефективне здійснення нардепами своїх повноважень, функціонування парламенту.

Представник партії "Слуга народу" Руслан Стефанчук напередодні набуття Верховною Радою IX скликання своїх повноважень у коментарі журналістам наголосив, що в резолютивній частині висновку Конституційного Суду до законопроекту немає ніяких зауважень, тому перешкод для його розгляду немає.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд Орбана запускає опитування угорців щодо членства України в ЄС

Київ домагатиметься більших інвестицій від США на переговорах щодо економічної угоди

Ніколи не варто недооцінювати здатність росіян порушити перемир'я – Стубб

Президент Фінляндії: Нам потрібен європейський спеціальний посланник по Україні

Прем'єр Канади проведе телефонні переговори з Трампом у найближчі два дні

Зеленський: якщо РФ порушує домовленості і США дієво відповідають, ми всі довіряємо США і президенту

Європа єдина у невизнанні окупованих територій України російськими, від США натомість надходять сигнали про компроміси – Зеленський

Участь Європи за столом перемовин щодо закінчення війни безальтернативна, Європу будуть представляти Франція і Британія – Зеленський

Стармер: будь-які сили, що можуть бути розгорнуті в Україні, спиратимуться на потужність української армії за допомогою "сил, призначених для стримування"

Зеленський: умови щодо угоди з США про корисні копалини постійно змінюються

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА