Інтерфакс-Україна
14:27 03.09.2019

Законопроект про повноваження президента утворювати регуляторні органи, призначати і звільняти директорів НАБУ і ДБР не розбалансує повноважень гілок влади - Веніславський

1 хв читати
Законопроект про повноваження президента утворювати регуляторні органи, призначати і звільняти директорів НАБУ і ДБР не розбалансує повноважень гілок влади - Веніславський

Представник президента України в Конституційному Суді Федір Веніславський стверджує, що внесення до Конституції змін, що закріплюють повноваження глави держави утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад директора НАБУ і директора Державного бюро розслідувань (№1014) не розбалансує повноважень гілок влади.

"Ніяких розбалансувань повноважень у цьому випадку не буде. Ми... лише усуваємо ті дисбаланси, які були закладені попередньою владою", – сказав Веніславський на ранковому пленарному засіданні ВР у вівторок.

Він зазначив, що в чинних законах про Державне бюро розслідувань, про Національне антикорупційне бюро, про Національну комісію з регулювання ринку комунальних послуг тощо передбачено всупереч законам і Конституції, що президент призначає директорів НАБУ і ДБР.

Веніславський наголосив, що внесення змін до КУ легалізує дії президента.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", під час обговорення законопроекту голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що законопроект "суттєво розширює повноваження президента України" і "потенційно створює дисбаланс між гілками влади".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко вимагає термінового засідання парламенту через кризу з фортифікаціями

ЄК оновила перелік країн, у яких, на її думку, високий ризик відмивання грошей

Мерц після атаки РФ закликав тиснути на Москву та допомагати Україні для справжніх мирних переговорів

У Верховній Раді зареєстровано постанову про звільнення Стефанішиної з посади віцепрем'єрки-міністерки юстиції України

Глава ЄК оголосила про намір внести до 18-го пакета санкцій ЄС проти РФ нафтоналивні судна та обмеження в банківському секторі

Фон дер Ляєн запропонувала знизити стелю цін на нафту з РФ до $45 за барель і заборонити використання "Північного потоку" в рамках 18-го пакета санкцій

Єрмак і держсекретар Ватикану домовилися продовжити тісну співпрацю у поверненні українських дітей

Єврокомісія представить у вівторок пропозиції щодо 18-го пакету санкцій проти РФ - ЗМІ

МЗС України: важливо, аби за підсумками саміту НАТО був сигнал сили і єдності

Якби на РФ був посилений тиск, уже могли би бути результати стамбульських зустрічей - МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА