Інтерфакс-Україна
17:14 03.09.2019

ВР відправила до КС проект конституційних змін про законодавчу ініціативу народу

2 хв читати
ВР відправила до КС проект конституційних змін про законодавчу ініціативу народу

Верховна Рада включила до порядку денного сесії та направила до Конституційного Суду (КС) для отримання висновку президентський законопроект №1015 про внесення змін до Конституції України щодо законодавчої ініціативи народу.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в підтримку цього рішення проголосували 338 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту у вівторок.

У законопроекті пропонується в ст. 93 Основного закону доповнити перелік суб'єктів законодавчої ініціативи та закріпити, що крім президента України, Кабінету Міністрів, народних депутатів, право законодавчої ініціативи належатиме також народу.

Цю саму статтю Конституції пропонується доповнити абзацом: "Закон ухвалюється відповідно до вимог законодавчої процедури, визначеної Конституцією та законами України".

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що метою запропонованих законопроектом змін є забезпечення ефективного механізму законодавчої ініціативи в Україні шляхом розширення переліку її суб'єктів. Необхідність ухвалення законопроекту обґрунтовується тим, що визначений Конституцією перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи "є звуженим і позбавляє можливості виступати таким суб'єктом безпосередньо народ України як єдине джерело влади".

В Україні поки що немає законодавчого механізму реалізації пропозиції щодо наділення народу правом законодавчої ініціативи.

Згідно з процедурою розгляду конституційних змін, Верховна Рада має направити відповідний законопроект до Конституційного Суду для отримання висновку про відповідність ініціативи ст. 157 і ст. 158 Основного закону. Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект щонайменше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, ВР може розглядати його для ухвалення в цілому. Для цього знадобиться не менше ніж 300 голосів парламентаріїв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА