Інтерфакс-Україна
18:00 03.09.2019

ВР відправила до КС проект змін до Конституції про парламентських уповноважених у різних сферах

2 хв читати
ВР відправила до КС проект змін до Конституції про парламентських уповноважених у різних сферах

Народні депутати проголосували за включення до порядку денного сесії та направлення до Конституційного Суду (КС) для отримання висновку законопроекту №1016 про внесення змін до Основного закону, які дозволять парламенту призначати своїх уповноважених в окремих сферах.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", таке рішення підтримали 298 народних депутатів на пленарному засіданні Верховної Ради у вівторок.

Ініціатива передбачає доповнення ст. 101 Основного закону про парламентський контроль абзацом, згідно з яким для здійснення парламентського контролю над дотриманням Конституції України і законів в окремих сферах Верховна Рада може призначати своїх уповноважених, правовий статус яких визначається окремими законами.

Відповідно перелік повноважень парламенту, викладений у ст.85 Основного закону, буде доповнено пунктом про те, що Верховна Рада призначає і звільняє таких уповноважених, а також заслуховує їхні щорічні звіти.

Наразі законодавство передбачає наявність лише уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Законопроект №1016 з конституційними змінами ініціював президент України Володимир Зеленський 29 серпня.

Згідно з процедурою розгляду конституційних змін, Верховна Рада повинна направити відповідний законопроект до Конституційного Суду для отримання висновку про відповідність ініціативи ст. 157 і ст. 158 Основного закону. Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект щонайменше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, ВР може розглядати його для ухвалення в цілому. Для цього буде потрібно не менше ніж 300 голосів парламентаріїв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА